2 tydzień ciąży -
kalendarz ciąży

Dowiedz się, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu. Sprawdź, jak zmieniasz się Ty i Twój maluszek.  Poznaj najczęstsze dolegliwości ciążowe i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi. 

I TRYMESTR
2

Tydzień ciąży

Twoje dziecko

Marzysz, by już za chwilę dowiedzieć się, że będziesz mamą? Na potwierdzenie Twoich domysłów musisz poczekać jeszcze około tygodnia.

Jesteś w tygodniu poprzedzającym owulację. Mówi się o nim „tydzień drugi”, bo lekarz za początek ciąży uzna pierwszy dzień Twojego ostatniego cyklu miesiączkowego. Jeśli masz regularny cykl, owulacja powinna nastąpić w przyszłym tygodniu – w tym czasie szanse na poczęcie się zwiększają!

Dowiedz się więcej, jak obliczyć dni płodne - przeczytaj artykuł: Kalendarz owulacji - jak obliczyć dni płodne

Twoje ciało

Co miesiąc, w oczekiwaniu na nowe życie, Twoja macica przygotowuje dobrze ukrwioną „wyściółkę” - błonę śluzową (endometrium). Równocześnie w jednym z jajników, w wypełnionych płynem pęcherzykach, dojrzewają komórki jajowe.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu komórka jajowa wydostanie się z jajnika i zapłodnienie będzie możliwe.

Chciałabyś wiedzieć kiedy jest największa szansa na zapłodnienie? Przeczytaj artykuł: Dni płodne, wszystko co chciałabyś wiedzieć o owulacji

Idealny moment

Częste zbliżenia zwiększają szanse zajścia w ciążę. Regularne stosunki co 2-3 dni pozytywnie wpływają na jakość nasienia, zaś zbyt długie przerwy między zbliżeniami mają negatywny wpływ na ruchliwość plemników, w efekcie czego trudniej o zapłodnienie.

Zobacz, co jeszcze powinnaś wiedzieć przygotowując się do ciąży - przeczytaj artykuł: Planowanie ciąży krok po kroku

Zdrowie

To ostatni dzwonek, żeby udać się na przegląd swojego zdrowia! Pamiętaj o wizycie kontrolnej u dentysty – kiedy będziesz w ciąży, wykonywanie zabiegów w znieczuleniu czy przyjmowanie leków przeciwbólowych nie będzie wskazane dla Twojego maluszka, więc dla własnego komfortu zajmij się tym jeszcze przed zajściem w ciążę.

Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę przygotowując się do ciąży - przeczytaj artykuł: Jak przygotować się do ciąży?

Ćwiczenia

Nie pozwól by próby zajścia w ciążę stały się dla Ciebie przyczyną napięcia. Negatywne emocje obniżają płodność!

Stres utrudnia owulację i może nawet doprowadzić do zatrzymania miesiączki. Ćwiczenia fizyczne doskonale wpływają na samopoczucie. Podnoszą poziom endorfin – hormonów szczęścia.

Półgodzinne sesje ćwiczeń, kilka razy w tygodniu zapewnią Ci dobrą kondycję, wygląd i doskonały humor.

Dowiedz się, o czym warto pamiętać w czasie ciąży - przeczytaj artykuł: Jak dbać o dobrą formę w ciąży?

Bliskość

Inwestuj w swój związek - dziecko będzie przecież jego owocem.

Wzmacniaj łączącą Was więź, sprawiajcie sobie drobne przyjemności i wspierajcie się każdego dnia.

Dowiedz się po czym poznać czy jesteś już w ciąży - przeczytaj artykuł: Czy będę mamą czyli jak poznać pierwsze objawy ciąży

Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.