Mama dotyka ciazowy brzuch

Rozwój dziecka w ciąży

Za kilka miesięcy zostaniesz mamą. Nic dziwnego, że interesuje cię rozwój dziecka w ciąży – chcesz wiedzieć, jak przebiega on tydzień po tygodniu. Sprawdź, w którym tygodniu czuć ruchy dziecka, jakie powinno być jego prawidłowe ułożenie. Przeczytaj, jakie są najważniejsze momenty rozwoju twojego maluszka.
 • Waga dziecka w ciąży. Ile powinno ważyć dziecko w poszczególnych miesiącach ciąży?

  Każdy rodzic w zasadzie od samego początku jest ciekawy jak wygląda jego dzidziuś w brzuchu mamy. Zastanawia się też czy dobrze się rozwija i czy rośnie sobie "tam w środku" prawidłowo. Jeśli chcesz poznać szczegóły badań i normy związane z prawidłowym przyrostem wagi Twojego dziecka, które nadal jest w brzuchu koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Wyjaśniamy w nim, kiedy dziecko przybiera na wadze prawidłowo, a kiedy jego rozwój wymaga działań lekarskich. Czym spowodowane mogą być ewentualne nieprawidłowości i jakie działania podejmować, aby im zaradzić.

 • Pierwsze ruchy dziecka w czasie ciąży

  Piąty miesiąc ciąży to radosny moment w życiu przyszłej mamy. Pierwsze ruchy dziecka, odczuwane jako trzepot skrzydełek motylka, obudzą w Tobie nowe emocje, których do tej pory nie doświadczałaś. Ten wzruszający moment zapamiętasz na całe życie.

 • Brzuszkowe zabawy

  Maluszek, który rozwija się w Twoim brzuszku od pewnego momentu zaczyna słyszeć, czuć Twój dotyk, reagować na dźwięki. Poznaj różne zabawy, do których możesz zachęcać maluszka, tak by jeszcze w ciąży budowała się między Wami więź.

 • Poznanie płci dziecka

  Część rodziców z niecierpliwością czeka na badanie, podczas którego poznają płeć dziecka. Inni rezygnują z tej wiedzy. Bez względu na to, czy spodziewasz się chłopca, czy dziewczynki, po porodzie Twój świat będzie kręcił się wokół maluszka!

Dołącz do BebiKlubu

Jesteś w ciąży lub właśnie zostałaś mamą? Zarejestruj się i odbierz prezent dla Twojego maluszka!

Zarejestruj się
Zarejestruj się