Tata z dzieckiem bawia sie kreatywnymi zabawkami

Kreatywne zabawy

Czy wiesz, że wspólne zabawy rodziców z dzieckiem to nie tylko sposób na wzmocnienie więzi i zagospodarowanie wolnego czasu? Stanowią także jeden z elementów pomagających w prawidłowym rozwoju malucha. Poznaj kreatywne zabawy dla dzieci – zabawy wspierające rozwój dziecka w każdym wieku (od 0 do 36 miesięcy).
 • Zabawki dla niemowlaka – jak wybrać pierwsze zabawki dla dziecka?

  Dla wielu osób zabawa wydaje się czymś mało poważnym i niejako stanowi „dodatek” do wychowywania dziecka. Tymczasem jest wręcz przeciwnie – zabawki dla niemowlaka pełnią szereg funkcji. Od tej dającej przyjemność, przez wspierającą sprawność motoryczną i kształcącą zmysły, po zaspokajanie potrzeb emocjonalnych. Jakie zatem zabawki dla niemowlaka wybrać, by nie przestymulować malucha, a jednocześnie zapewnić mu frajdę i dobry rozwój?

 • Dlaczego warto czytać dzieciom? 5 skutecznych porad na głośne czytanie z maluchem

  Coraz więcej Polaków rezygnuje z czytania książek na rzecz oglądania telewizji czy przeglądania internetu. Czy jest to jednak dobry przykład dla najmłodszych dzieci? Zdecydowanie nie! Warto czytać dzieciom, aby uczyć je innej formy spędzenia wolnego czasu. Dzięki nauce i rytuale codziennego czytania dzieci w późniejszych latach same będą chętniej sięgać po książki zamiast po urządzenia elektroniczne. Poznaj kilka wskazówek, które okażą się pomocne w zachęcaniu najmłodszych do czytania.

 • Wspólne zabawy – inwestycja w rozwój Juniora

  Ukończenie 2 roku życia przez dziecko rozpoczyna nowy okres w życiu rodziców. To moment, w którym uczą się oni konfrontować z większą samodzielnością swojej Pociechy. Pojawiają się dotąd nieznane trudności, ponieważ dziecko zaczyna mieć własne zdanie i chce postępować po swojemu, często wbrew woli rodziców. To naturalne zjawisko w rozwoju Dziecka.

 • Zabawy z Juniorem

  Twój Junior coraz szybciej się rozwija! Aby wspierać jego rozwój przygotowaliśmy propozycję wspólnych zabaw, dzięki którym spędzicie miło czas, a Twoje dziecko będzie miało okazję nauczyć się nowych rzeczy!

 • Wspieramy rozwój Dziecka – kreatywne zabawy z Twoim Maluchem

  Po pierwszym półroczu Twój Maluch staje się już bardziej samodzielny. Jest ciekawy świata i dzięki lepszej koordynacji ruchowej może go poznawać. Zaczyna wędrówki w najbardziej interesujące zakątki domu. Poznaje nowe przedmioty i za pomocą stukania, rzucania i gryzienia popróbuje odgadnąć ich przeznaczenie. Czasem ciężko za nim nadążyć!

 • Zabawy dla najmłodszych

  Niemowlę rośnie w mgnieniu oka, a kluczowe dla rozwoju są pierwsze 24 miesiące życia dziecka. Właśnie teraz możesz wspierać rozwój swojego malucha na wszystkich poziomach – fizycznym, intelektualnym oraz psychicznym. To moment, w którym poprzez ruch i zabawę dziecko zyskuje świadomość własnego ciała. Wystarczy niewiele, aby zachęcić malucha do aktywności. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w domu.

 • 5 zabaw, w które wspólnie możecie bawić się w domu

  5 zabaw, w które wspólnie możecie bawić się w domu W obecnej sytuacji większość czasu spędzamy we własnych domach, przez co czas może się nieco dłużyć – szczególnie małym dzieciom. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest wspólna zabawa, która rozwinie wyobraźnię najmłodszych. Proponując gry, w których Twoje dzieci mogą wspólnie uczestniczyć, ograniczysz spędzany przez nie czas przez ekranem. Dla bezpieczeństwa dzieci zawsze nadzoruj ich zabawę. Pamiętaj też, szczególnie w obecnej sytuacji, aby zawsze przed zabawą, a także po niej zgodnie z zaleceniami ekspertów dokładnie umyć ręce, a także unikać dotykania twarzy swojej i dziecka.

 • Zostań w domu i dowiedz się, jak możesz wykorzystać ten czas, aby wspierać rozwój Twojego dziecka

  Obecna sytuacja wymaga od większości z nas pozostania w domach. Wspólne spędzanie całych dni w czterech ścianach może wiązać się z wieloma wyzwaniami. Dzieci szybko się nudzą, a sprawujący nad nimi nieustanną opiekę rodzice mogą czuć się zmęczeni. Pamiętaj, że ta sytuacja może być dla Was szansą, a wspólny czas – wyjątkowym prezentem dla całej rodziny. Różnego rodzaju zabawy z dziećmi w domu to świetny pomysł na stymulowanie ich rozwoju intelektualnego czy fizycznego, a także rozwijanie ciekawości świata i kreatywności. Dowiedz się, jak wspólnie możecie spędzić ten czas.

 • Siła do zabawy – dlaczego jest tak ważna?

  Zabawa jest jedną z najważniejszych aktywności każdego dziecka. Dzięki zabawie maluszek nie tylko się relaksuje, ale również zdobywa wiedzę o świecie, ćwiczy ruchowo, socjalizuje się, rozwija emocjonalnie i twórczo. Aby dziecko mogło się swobodnie bawić, muszą być zaspokojone jego inne potrzeby. Czy wiesz, jakie?