Planuje wprowadzić mleko modyfikowane -hero

Planuję wprowadzić mleko modyfikowane

Wyłączne karmienie piersią powinno trwać co najmniej do ukończenia 6. miesiąca życia. Wiele mam decyduje się na dokarmianie mlekiem modyfikowanym po tym okresie. Jeśli i ciebie interesuje karmienie niemowląt mlekiem modyfikowanym, poznaj cenne wskazówki ekspertów i doświadczonych rodziców. Sprawdź, jakie są najważniejsze zasady karmienia mlekiem modyfikowanym.
 • Karmienie butelką – nie lada wyzwanie

  Początki nauki karmienia mogą być trudne. Karmienie butelką nie jest to tak intuicyjne, jak karmienie piersią. Nie poddawaj się. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki i odpowiedzi na pytania o karmienie butelką niemowląt.

 • Akcesoria do picia dla małego dziecka

  W czym podawać dziecku picie? To pytanie zadaje siebie wielu rodziców, zwłaszcza w momencie, gdy maluch osiągnie odpowiedni wiek lub wykazuje gotowość do rozpoczęcia nauki samodzielnego picia. Czy wszystkie akcesoria dostępne na rynku są odpowiednie? Jak przygotować dziecko (i siebie) do nauki? Co z obawą o zakrztuszenie? Na te i inne pytanie odpowiada neurologopeda.

 • Jak trzymać dziecko podczas karmienia butelką?

  Podczas karmienia butelką bardzo ważna jest pozycja, w jakiej trzymasz dziecko. Oto kilka zasad, jak trzymać dziecko podczas karmienia butelką.

 • Jak odnaleźć się w krainie mleka modyfikowanego?

  Mleka modyfikowane tworzone są z myślą o wspieraniu rozwoju najmłodszych. To produkty zastępujące zwykłe mleko krowie, które nie jest odpowiednie dla jeszcze niedojrzałego układu pokarmowego Twojego Maluszka. Szeroka gama mlek do żywienia niemowląt pozwala dobrać najodpowiedniejszy produkt.

 • Mleko krowie czy modyfikowane?

  Dieta 80% juniorów w Polsce jest niedoborowa w wapń, tak bardzo potrzebny im właśnie teraz do zdrowego rozwoju oraz w witaminę D niezbędną do jego wchłaniania. Około 35% maluszków otrzymuje za mało jodu, a 15% - żelaza.* Co może być przyczyną tak znaczących niedoborów? Z czego wynika tak duża ich skala?

 • Jak karmić butelką, by dziecko chciało jeść?

  Maluszek, przyzwyczajony do ssania piersi, może czuć niechęć do picia mleka z butelki. Brakuje mu znajomego smaku, zapachu oraz Waszej niezwykłej bliskości. Nic dziwnego, że czasem będzie marudzić lub odmawiać posiłku.

 • Co to jest mleko modyfikowane?

  Mleko modyfikowane to specjalnie przygotowane dla najmłodszych mleko krowie odpowiednio zmienione dla potrzeb wciąż dojrzewającego brzuszka niemowlęcia.

 • Jak karmić dziecko mlekiem modyfikowanym?

  Ile mleka modyfikowanego podać, by dziecko się najadło? Jak mieć pewność, że rozwija się prawidłowo? Co robić, gdy dziecko się nie najada?

 • Mleko modyfikowane – jak je wybrać?

  Zastanawiasz się nad wyborem mleka modyfikowanego? Chcesz wiedzieć, jak powstaje, co zawiera i czy jest odpowiednie dla Twojego maluszka? Sprawdź!

 • Mleko modyfikowane – kiedy i jak podawać dziecku?

  Chociaż karmienie piersią jest najbardziej optymalnym sposobem żywienia dziecka są sytuacje, w których jest ono utrudnione. Wtedy rodzice stają przed wyborem alternatywy jaką jest mleko modyfikowane. Decydując się na taki sposób karmienia maluszka należy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” takiego rozwiązania. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o przejściu na karmienie mlekiem modyfikowanym?