Lekarz bada brzuch ciazowy kobiety

Zdrowie w ciąży

Chociaż ciąża to wyjątkowy stan, możesz odczuwać pewne dolegliwości na każdym jej etapie. Większość z nich jest całkowicie naturalna i nie ma wpływu na twoje zdrowie ciąży. Poznaj więc częste dolegliwości ciążowe i dowiedz się, jak je łagodzić. Sprawdź, jak dbać o siebie w trakcie ciąży, by cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.
 • Ból gardła w ciąży – jak sobie z nim radzić?

  Ból gardła jest niezwykle uciążliwy i istotnie wpływa na komfort codziennego życia. Tym bardziej, że często towarzyszą mu także inne objawy, w tym m.in. pieczenie, swędzenie, obrzęk czy zaczerwienienie. Czy jednak wszystkie sposoby na ból gardła można stosować u ciężarnych? O czym może świadczyć opisywany tu objaw i co zwiększa ryzyko wystąpienia bólu gardła w ciąży – sprawdź i odzyskaj pełnię sił!

 • Ból głowy w ciąży – jak walczyć z migreną w ciąży?

  Ból głowy w ciąży potrafi być niezwykle uciążliwy i silnie wpływać na komfort funkcjonowania przyszłej mamy. Niezależnie od tego, czy jest to ból napięciowy, czy migrena w ciąży, warto starać się złagodzić ten nieprzyjemny stan. Co może być jego przyczyną? Jakie są sposoby na ból głowy w ciąży? Kiedy powinna zapalić się czerwona lampka? Sprawdź i odzyskaj codzienny komfort!

 • Bolące krocze w ciąży – o czym może świadczyć i jak złagodzić ból?

  Bolące krocze w ciąży nie jest objawem, o którym mówi się często – a szkoda! Warto bowiem, by przyszła mama była świadoma, że takie odczucia mogą się pojawić, zwłaszcza pod koniec ciąży. Często tego typu bólowi towarzyszą też inne niezbyt przyjemne symptomy, jak np. uczucie rozpierania, nacisku czy kłucia w obszarze pachwin. Z czego to wynika? Jak sobie z tym radzić i kiedy powinna zapalić się ewentualna czerwona lampka?

 • Leczenie zębów w ciąży – czy kobietom w ciąży można podać znieczulenie?

  Czy można wykonać leczenie kanałowe zęba w ciąży? Czy podanie znieczulenia jest bezpieczne? Czy można zrobić RTG zębów? Wyjaśniamy!

 • Obniżenie brzucha w ciąży – czy świadczy o zbliżającym się porodzie?

  Ciąża to okres, w którym wiele kobiet znacznie uważniej przygląda się swojemu ciału i objawom, jakie daje, niż kiedykolwiek wcześniej. W pewnym momencie zauważalne jest m.in. obniżenie brzucha w ciąży – czy zwiastuje poród? Czy to normalne, że do obniżenia brzucha dochodzi np. w 34. tygodniu ciąży? Co jest tego przyczyną i jak to oddziałuje na cały organizm? Spokojnie, nie ma się czym przejmować – to zjawisko naturalne i warto być go świadomą.

 • Badanie GBS w ciąży. Co warto o nim wiedzieć?

  Badanie GBS to wymaz z pochwy, który ma wykazać, czy w organizmie przyszłej mamy obecne są paciorkowce grupy B (z angielskiego Group B Streptococcus). Test wykonuje się u kobiet ciężarnych po to, aby określić ewentualne ryzyko przejścia infekcji na noworodka podczas porodu – bez względu na to, czy dziecko przyjdzie na świat naturalnie, czy przez cięcie cesarskie. Jak wygląda badanie GBS? Czy obecność tych bakterii niesie za sobą niebezpieczeństwo dla mamy i dziecka? Wyjaśniamy.

 • Ból pleców i kręgosłupa w ciąży

  Ból kręgosłupa w okresie ciąży jest zjawiskiem naturalnym. Może być wiele jego przyczyn, najczęściej jednak wywołuje go ciężar rosnącego brzuszka.

 • Baby shower: jak zorganizować, kogo zaprosić? Pomysły i inspiracje na bociankowe

  Baby shower to popularna tradycja organizowania przyjęcia dla przyszłej mamy przed narodzeniem dziecka. Polskim odpowiednikiem nazwy tej imprezy jest bociankowe. To okazja, w której bliscy i przyjaciele gromadzą się, aby uczcić nadchodzące narodziny i nową rolę, w jaką wcieli się bliska im osoba. Najczęściej w baby shower biorą udział jedynie kobiety. Podczas imprezy przyszła mama jest obdarowywana prezentami dla siebie i dziecka. Często przyjęcie jest organizowane przez przyjaciółki lub krewnych kobiety w ciąży, jednak obecnie coraz częściej przyszłe mamy same decydują o organizacji tego wydarzenia.

 • Dolegliwości ciążowe w I trymestrze – co czeka cię na początku drogi?

  Pierwsze objawy ciąży, takie jak nudności i wymioty, zmęczenie czy tkliwość piersi to dolegliwości, które będą towarzyszyć przyszłej mamie przez kilka najbliższych tygodni. Jak sobie z nimi poradzić, kiedy zgłosić się do lekarza? Sprawdź!

 • Seks w ciąży? Zobacz, jakie pozycje są dla Ciebie odpowiednie

  Jeżeli jesteś zdrowa, dobrze się czujesz, a Twoja ciąża nie jest zagrożona, możesz uprawiać seks. Pamiętaj jednak, że przy uprawianiu seksu w ciąży nie wszystkie pozycje są dozwolone. Wątpliwości co do właściwych pozycji rozwieje Twój lekarz prowadzący ciążę.

Dołącz do BebiKlubu

Jesteś w ciąży lub właśnie zostałaś mamą? Zarejestruj się i odbierz prezent dla Twojego maluszka!

Zarejestruj się
Zarejestruj się