Lekarz bada brzuch ciazowy kobiety

Zdrowie w ciąży

Chociaż ciąża to wyjątkowy stan, możesz odczuwać pewne dolegliwości na każdym jej etapie. Większość z nich jest całkowicie naturalna i nie ma wpływu na twoje zdrowie ciąży. Poznaj więc częste dolegliwości ciążowe i dowiedz się, jak je łagodzić. Sprawdź, jak dbać o siebie w trakcie ciąży, by cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.
 • Badanie GBS w ciąży. Co warto o nim wiedzieć?

  Badanie GBS to wymaz z pochwy, który ma wykazać, czy w organizmie przyszłej mamy obecne są paciorkowce grupy B (z angielskiego Group B Streptococcus). Test wykonuje się u kobiet ciężarnych po to, aby określić ewentualne ryzyko przejścia infekcji na noworodka podczas porodu – bez względu na to, czy dziecko przyjdzie na świat naturalnie, czy przez cięcie cesarskie. Jak wygląda badanie GBS? Czy obecność tych bakterii niesie za sobą niebezpieczeństwo dla mamy i dziecka? Wyjaśniamy.

 • Ból pleców i kręgosłupa w ciąży

  Ból kręgosłupa w okresie ciąży jest zjawiskiem naturalnym. Może być wiele jego przyczyn, najczęściej jednak wywołuje go ciężar rosnącego brzuszka.

 • Jak dbać o dobrą formę w ciąży?

  Urodzenie dziecka to nie lada wysiłek dla organizmu kobiety. Dowiedz się, jak się do niego przygotować dbając o dobrą formę w ciąży.

 • Seks w ciąży? Zobacz, jakie pozycje są dla Ciebie odpowiednie

  Jeżeli jesteś zdrowa, dobrze się czujesz, a Twoja ciąża nie jest zagrożona, możesz uprawiać seks. Pamiętaj jednak, że przy uprawianiu seksu w ciąży nie wszystkie pozycje są dozwolone. Wątpliwości co do właściwych pozycji rozwieje Twój lekarz prowadzący ciążę.

 • Gorączka, ból gardła i katar w ciąży? Przeczytaj jak leczyć się bezpiecznie

  Drapie Cię w gardle, czujesz, że masz gorączkę, a na domiar złego masz katar? Przeziębienie w ciąży nie musi być groźne dla dziecka – najważniejsze, abyś w tym czasie zadbała o siebie i zastosowała parę prostych zasad.

 • Chcesz zachować dobrą formę? Poznaj ćwiczenia polecane w ciąży

  Kobiety, gdy zachodzą w ciążę, zazwyczaj obawiają się nadmiernego przybrania na wadze i utraty dawnej sylwetki. W ciąży można zachować formę, należy jednak stosować się do paru zasad i (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem) pozostać aktywną fizycznie. Ćwiczenia w ciąży i zdrowy tryb życia przygotują Cię do porodu, korzystnie wpłyną na rozwój dziecka i sprawią, że będziesz wyglądała i czuła się dobrze.

 • Ile przytyć w ciąży – porady dla przyszłej mamy

  Teraz, kiedy jesteś w ciąży, Twoje ciało zmienia się. Wraz z kolejnymi miesiącami przybędą też nowe kilogramy. Zastanawiasz się, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa i ile powinnaś przytyć w ciąży? Nie martw się! Pojęcie idealnej masy ciała w ciąży nie istnieje. Każda przyszła mama różni się, dlatego prawidłowa masa ciała kobiety spodziewającej się dziecka jest kwestią indywidualną.

 • Zgaga, ból brzucha, ból głowy w ciąży – poznaj ciążowe dolegliwości

  Przez 9 miesięcy ciąży Twoje ciało bardzo się zmienia i ma do spełniania ważne zadanie – już niedługo na świecie pojawi się Twoje dziecko. Od tego, w jaki sposób będziesz o siebie dbała i jaki będziesz prowadziła styl życia, będzie zależało zdrowie maluszka. Niestety często ten piękny czas zakłócany jest przez dolegliwości ciążowe – zgagę, ból brzucha, ból głowy, hemoroidy czy zaparcia. Ich objawy mogą być niepokojące, jednak w większości przypadków nie ma powodów do zmartwień.

 • Badania prenatalne – co powinna o nich wiedzieć przyszła mama?

  Długo przygotowywałaś się do zajścia w ciążę. Teraz, kiedy spodziewasz się dziecka, powinnaś szczególnie dbać o zwoje zdrowie – z myślą o prawidłowym rozwoju maluszka. Pamiętaj o badaniach prenatalnych, dzięki którym będzie możliwe wykluczenie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z ciążą, a także monitorowanie zdrowia rozwijającego się płodu.

 • Ćwicz, jedz, relaksuj się – zadbaj o formę w ciąży!

  Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to najważniejsze elementy zdrowego stylu życia, pomagające dbać o Twoją formę i prawidłowy rozwój Maleństwa. Poród jest nie lada wysiłkiem, do którego warto przygotować się już podczas ciąży. Sprawdź jak dbać o siebie w tym wyjątkowym okresie oraz co pomoże Ci wrócić do formy po rozwiązaniu.

Dołącz do BebiKlubu

Jesteś w ciąży lub właśnie zostałaś mamą? Zarejestruj się i odbierz prezent dla Twojego maluszka!

Zarejestruj się
Zarejestruj się