Lekarz bada brzuch ciazowy kobiety

Zdrowie w ciąży

Chociaż ciąża to wyjątkowy stan, możesz odczuwać pewne dolegliwości na każdym jej etapie. Większość z nich jest całkowicie naturalna i nie ma wpływu na twoje zdrowie ciąży. Poznaj więc częste dolegliwości ciążowe i dowiedz się, jak je łagodzić. Sprawdź, jak dbać o siebie w trakcie ciąży, by cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.
 • Huśtawka nastrojów w ciąży

  Zapewne słyszałaś, że huśtawka nastrojów to jeden z typowych elementów ciąży. W jednej chwili potrafisz śmiać się, by już moment później odczuwać niepokój czy smutek i zalać się niepowstrzymanym potokiem łez. Nie jest to nic złego czy wymagającego konsultacji z lekarzem, a za te wszystkie emocjonalne zmiany odpowiedzialne są hormony, których poziom w Twoim organizmie teraz gwałtownie rośnie.

 • Stres w ciąży – jak sobie z nim radzić?

  Przyszła mama powinna dbać o siebie pod wieloma względami – oprócz prawidłowej diety i odpowiedniej suplementacji witamin i składników mineralnych, istotne jest również dbanie o dobre samopoczucie każdego dnia. Dziecko reaguje na wszelkie zmiany nastroju kobiety, dlatego należy pamiętać, że nawet gdy przeżywasz silne stresy związane z problemami w życiu prywatnym czy zawodowym, powinnaś znaleźć czas na ukojenie skołatanych nerwów, by nie zaszkodzić swojemu maluszkowi.

 • Stres w ciąży – dlaczego szkodzi?

  Maluszek rozwijający się w Twoim brzuchu odczuwa wszystkie emocje razem z Tobą – zarówno te pozytywne, jak i negatywne, niczego nie jesteś w stanie przed nim ukryć. Twoje samopoczucie ma ogromny wpływ na to, jak czuć się będzie Twoje dziecko – jeśli się cieszysz, ono również będzie zadowolone, Twój spokój wpłynie na jego spokój, ale niestety negatywnych emocji nie powstrzymasz i one również będą oddziaływać na maluszka. Pamiętaj, że skutki stresów odczuwanych przez ciężarną odbijają się również na dziecku.

 • Inteligencja emocjonalna w ciąży

  Ciąża to wyjątkowy czas, w którym ciało kobiety ulega wielu przemianom – oprócz zmian, które można zaobserwować gołym okiem, pojawiają się również zmiany emocjonalne, które niekiedy mogą bywać dla Ciebie uciążliwe. Nie martw się na zapas – po porodzie wszystko wróci do normy!

 • Po co nam mięśnie Kegla?

  O mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy powinny dbać wszystkie kobiety, niezależnie od wieku. Odpowiednio wyćwiczone mięśnie to łatwiejszy poród, szybszy powrót do formy po porodzie, ale również bardziej satysfakcjonujący seks i profilaktyka przy takich schorzeniach jak nietrzymanie moczu czy wypadanie macicy lub pęcherza.

 • W którym miesiącu ciąży widać brzuch? Dowiedz się, jak rośnie brzuch ciężarnej!

  Niemal każda kobieta spodziewająca się dziecka zastanawia się, kiedy jej odmienny stan zacznie być widoczny dla innych. Nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich kobiet na temat tego, w którym tygodniu ciąży widać brzuch ciążowy, ponieważ wpływ na to zależy od wielu czynników, m.in. od budowy ciała, masy ciała czy nawet liczby przebytych wcześniej ciąż.

 • Linea negra – czym jest ciemna kreska na ciążowym brzuchu?

  Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że ciało kobiety w ciąży zmienia się pod wieloma względami – niekiedy są to zmiany odwracalne, a czasami takie, które będą towarzyszyć do końca życia, więc trzeba się z nimi pogodzić i je zaakceptować. Ciężarne mogą zaobserwować na swojej skórze wiele niedoskonałości, w tym pojawienie się wyprysków czy większą widoczność już posiadanych blizn, jak również pojawienie się rozstępów, piegów, a także pajączków. Jedną ze zmian na ciele, które zazwyczaj pojawiają się dość nieoczekiwanie jest ciemna kreska na brzuchu w ciąży. Kresa czarna pojawiła się również u Ciebie? Dowiedz się, co ona oznacza!

 • Rozstępy w ciąży - jak im zapobiegać i co robić, gdy już się pojawią?

  Rozstępy w ciąży są jedną z tych zmian, których przyszłe mamy chciałyby uniknąć – małe, przypominające blizny kreski pojawiają się na wszystkich częściach ciała, które powiększają się w czasie ciąży czyli przede wszystkim na brzuchu i piersiach, ale mogą się pojawić również np. na udach, wskutek szybkiego przybierania na wadze. Dowiedz się jak uniknąć rozstępów w ciąży, a także poznaj skuteczne sposoby na rozstępy po ciąży.

 • Dlaczego swędzi mnie brzuch? Sprawdź, co dzieje się z brzuchem ciężarnej

  Przyszłe mamy często spotykają się z przypadłościami, które chociaż są bardzo naturalne, mogą wydawać się dla nich niepokojące. Zdarza się również, że z pozoru niewinne dolegliwości mogą wiązać się z poważnymi chorobami. W czasie ciąży męczy Cię swędzenie brzucha? Dowiedz się, co to oznacza i jak sobie poradzić z tą uciążliwą przypadłością.

 • Bóle brzucha w ciąży – czy zawsze oznaczają problemy?

  Ból podbrzusza w ciąży może mieć różne przyczyny. Nie wszystkie z nich wskazują na coś niepokojącego, jednak każdorazowo warto skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć ryzyko wystąpienia poważnej choroby. Ból brzucha w ciąży nie zawsze musi być powodem do niepokoju – czasem jest to zupełnie fizjologiczna przypadłość, która w różnym nasileniu pojawia się niemal u każdej ciężarnej. Dowiedz się, co może oznaczać ból brzucha w ciąży.

Dołącz do BebiKlubu

Jesteś w ciąży lub właśnie zostałaś mamą? Zarejestruj się i odbierz prezent dla Twojego maluszka!

Zarejestruj się
Zarejestruj się