Lekarz bada brzuch ciazowy kobiety

Zdrowie w ciąży

Chociaż ciąża to wyjątkowy stan, możesz odczuwać pewne dolegliwości na każdym jej etapie. Większość z nich jest całkowicie naturalna i nie ma wpływu na twoje zdrowie ciąży. Poznaj więc częste dolegliwości ciążowe i dowiedz się, jak je łagodzić. Sprawdź, jak dbać o siebie w trakcie ciąży, by cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.
 • Termofor z pestek wiśni – jak go używać i jakie ma zastosowanie?

  Termofor z pestek wiśni jest przyjaznym i bezpiecznym gadżetem, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet w ciąży oraz mam, których dzieci zmagają się z dolegliwościami brzuszkowymi. Można go używać zarówno w formie rozgrzewającego, jak i chłodzącego okładu. Jakie jeszcze zastosowanie ma termofor z pestek wiśni? Sprawdź!

 • Dolegliwości ciążowe w I trymestrze – co czeka cię na początku drogi?

  Pierwsze objawy ciąży, takie jak nudności i wymioty, zmęczenie czy tkliwość piersi to dolegliwości, które będą towarzyszyć przyszłej mamie przez kilka najbliższych tygodni. Jak sobie z nimi poradzić, kiedy zgłosić się do lekarza? Sprawdź!

 • Bóle brzucha w ciąży – czy zawsze oznaczają problemy?

  Ból podbrzusza w ciąży może mieć różne przyczyny. Nie wszystkie z nich wskazują na coś niepokojącego, jednak każdorazowo warto skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć ryzyko wystąpienia poważnej choroby. Ból brzucha w ciąży nie zawsze musi być powodem do niepokoju – czasem jest to zupełnie fizjologiczna przypadłość, która w różnym nasileniu pojawia się niemal u każdej ciężarnej. Dowiedz się, co może oznaczać ból brzucha w ciąży.

 • Dolegliwości ciążowe w II trymestrze – jakie objawy są typowe?

  Drugi trymestr przez wiele kobiet uznawany jest za ten najmniej obciążający. Dolegliwości pierwszych tygodni mijają, a brzuszek jest jeszcze na tyle mały, że nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Drugi trymestr to czas kiedy poczujesz pierwsze ruchy maluszka. Sprawdź, co jeszcze cię czeka.

 • Ile przytyć w ciąży – porady dla przyszłej mamy

  Teraz, kiedy jesteś w ciąży, Twoje ciało zmienia się. Wraz z kolejnymi miesiącami przybędą też nowe kilogramy. Zastanawiasz się, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa i ile powinnaś przytyć w ciąży? Nie martw się! Pojęcie idealnej masy ciała w ciąży nie istnieje. Każda przyszła mama różni się, dlatego prawidłowa masa ciała kobiety spodziewającej się dziecka jest kwestią indywidualną.

 • Linea negra – czym jest ciemna kreska na ciążowym brzuchu?

  Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że ciało kobiety w ciąży zmienia się pod wieloma względami – niekiedy są to zmiany odwracalne, a czasami takie, które będą towarzyszyć do końca życia, więc trzeba się z nimi pogodzić i je zaakceptować. Ciężarne mogą zaobserwować na swojej skórze wiele niedoskonałości, w tym pojawienie się wyprysków czy większą widoczność już posiadanych blizn, jak również pojawienie się rozstępów, piegów, a także pajączków. Jedną ze zmian na ciele, które zazwyczaj pojawiają się dość nieoczekiwanie jest ciemna kreska na brzuchu w ciąży. Kresa czarna pojawiła się również u Ciebie? Dowiedz się, co ona oznacza!

 • Seks w ciąży? Zobacz, jakie pozycje są dla Ciebie odpowiednie

  Jeżeli jesteś zdrowa, dobrze się czujesz, a Twoja ciąża nie jest zagrożona, możesz uprawiać seks. Pamiętaj jednak, że przy uprawianiu seksu w ciąży nie wszystkie pozycje są dozwolone. Wątpliwości co do właściwych pozycji rozwieje Twój lekarz prowadzący ciążę.

 • W którym miesiącu ciąży widać brzuch? Dowiedz się, jak rośnie brzuch ciężarnej!

  Niemal każda kobieta spodziewająca się dziecka zastanawia się, kiedy jej odmienny stan zacznie być widoczny dla innych. Nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich kobiet na temat tego, w którym tygodniu ciąży widać brzuch ciążowy, ponieważ wpływ na to zależy od wielu czynników, m.in. od budowy ciała, masy ciała czy nawet liczby przebytych wcześniej ciąż.

 • Twardy brzuch w ciąży – czy powinno Cię to niepokoić?

  Droga mamo, jesteś w trzecim trymestrze ciąży? Gratulujemy, już niedługo będziesz mogła przytulić Twojego maluszka! Zanim to nastąpi, wsłuchaj się w swoje ciało – czy wysyła Ci jakieś nietypowe objawy? Czy zdarza się, że masz poczucie, że Twój brzuch nagle zaczął twardnieć? Sprawdź, co to oznacza!

 • Badanie GBS w ciąży. Co warto o nim wiedzieć?

  Badanie GBS to wymaz z pochwy, który ma wykazać, czy w organizmie przyszłej mamy obecne są paciorkowce grupy B (z angielskiego Group B Streptococcus). Test wykonuje się u kobiet ciężarnych po to, aby określić ewentualne ryzyko przejścia infekcji na noworodka podczas porodu – bez względu na to, czy dziecko przyjdzie na świat naturalnie, czy przez cięcie cesarskie. Jak wygląda badanie GBS? Czy obecność tych bakterii niesie za sobą niebezpieczeństwo dla mamy i dziecka? Wyjaśniamy.

Dołącz do BebiKlubu

Jesteś w ciąży lub właśnie zostałaś mamą? Zarejestruj się i odbierz prezent dla Twojego maluszka!

Zarejestruj się
Zarejestruj się