Odwodnienie u dzieci czasem pojawia się bardzo szybko i rodzicom trudno odpowiednio zareagować na utratę płynów w organizmie ich pociechy. Nie zawsze podawanie dużej ilości wody jest dobrym sposobem leczenia odwodnienia, szczególnie jeśli utrata jest nagła. Jakie objawy daje odwodnienie u dziecka? Jak się przed nim ustrzec?
Wielu rodziców ma problem z tym, by wybrać, jaka woda dla niemowlaka będzie najlepsza. Okazuje się bowiem, że woda wodzie nierówna, a maluszkowi nie powinno się podawać jakiejkolwiek, tylko wybrać taką, która będzie odpowiednio dostosowana do jego potrzeb. Jeśli chcesz wiedzieć, jaką wodę dla niemowlaka do picia wybrać przeczytaj ten artykuł.
Gdy 6-miesięczny maluszek jest już gotowy na rozpoczęcie przygody z rozszerzaniem diety, jego rodzice często zastanawiają się, w jaki sposób rozpocząć urozmaicanie jadłospisu. Przygodę z nowymi smakami można rozpocząć od podawania dziecku gładkich przecierów – najpierw warzywnych, później owocowych, a następnie warzyw w połączeniu z mięsem czy rybą. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Istnieje jeszcze metoda BLW, czyli „Baby Led Weaning”, w języku polskim określana jako „Bobas Lubi Wybór". Na czym ona polega i kiedy się sprawdzi?
Zbilansowana dieta Juniora to inaczej codzienny jadłospis, który dostarcza dziecku niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach oraz proporcjach. Choć brzmi jak coś trudnego, komponowanie zbilansowanej diety po 1. urodzinach może być naprawdę proste. Oto kilka sprawdzonych rad.
Sposób żywienia ma ogromne znaczenie już od pierwszych chwil życia – co ważne, odgrywa istotną rolę nie tylko w trosce o bieżące samopoczucie i zdrowie dziecka, lecz także w budowaniu jego przyszłości. Szczególnie istotne pod tym względem są początkowe miesiące, w trakcie których warunkuje się wiele procesów (zarówno fizjologicznych, jak i psychologicznych). Jak zatem powinno wyglądać żywienie dziecka w pierwszym roku życia – poznaj najważniejsze wskazówki i zadbaj o szczęście małego brzuszka!
Wkrótce wyjątkowy dzień, na który na pewno czekałaś – 1. urodziny Twojego maluszka. Od tej pory będziesz dumną mamą Juniora!
Gdy Twój maluszek skończy roczek jest już gotowy na kolejne produkty w swoim menu. Dieta rocznego dziecka powinna być urozmaicona, ale także dostosowana do specyficznych potrzeb Juniora. Jego układ pokarmowy wciąż przyzwyczaja się do nowych produktów, dlatego wprowadzając kolejne smaki do diety dziecka miej na uwadze delikatny brzuszek Twojej pociechy.
Postaw na samodzielność. Zamiast karmić dziecko, pozwól mu jeść. Być może ubrudzi siebie i wszystko dokoła – ale to etap, który trzeba cierpliwie przeczekać. Poznaj więcej sposobów na niejadka.
Twoje dziecko skończyło już rok? Na pewno wiesz już, że żywienie dzieci w wieku 1-3 lat nierzadko jest wyzwaniem. Chociaż troska o zdrowie i prawidłowy rozwój malucha jest dla każdej mamy priorytetem, to rodzice często nieświadomie popełniają różne błędy żywieniowe. Na przykład aż 90% dzieci w wieku od 1. do 3. roku życia spożywa za dużo soli! Sprawdź, co powinnaś wiedzieć i jakich zasad przestrzegać, abyś w żywieniu maluszka nie popełniała błędów.
W wielu domach panuje przekonanie, że roczny maluch może być żywiony tak samo jak człowiek dorosły. Jest to przyczyną wielu błędów żywieniowych, których efektem może okazać się nieprawidłowo zbilansowana dieta maluszka. Po 1. urodzinach brzuszek Twojego dziecka jest nadal bardzo delikatny, a Junior ma wciąż odmienne zapotrzebowanie na różne składniki odżywcze w przeciwieństwie do dorosłych członków rodziny.