Jak przyzwyczaić dziecko do butelki?

2 min
Kobieta daje dziecku butelke z mlekiem modyfikowanym do picia

Przejście na karmienie butelką to niekiedy niemała rewolucja dla malucha. Bądź cierpliwa i wypróbuj nasze sposoby, jak przyzwyczaić dziecko do butelki.

Kobieta daje dziecku butelke z mlekiem modyfikowanym do picia
Kobieta daje dziecku butelke z mlekiem modyfikowanym do picia

Kobieta trzyma na reku dziecko karmiac je mlekiem z butelki

Karmienie butelką – nie lada wyzwanie

Przejdź do artykułu

Zacznij od zaopatrzenia się w odpowiednie akcesoria: butelki i smoczki będą musiały na stałe zagościć w Waszej kuchni. Pamiętaj –podawaj dziecku mieszankę o temperaturze pokojowej. Nie może być ona za gorąca ani zbyt zimna.

Jak wybrać butelkę dla dziecka?

Kup dla dziecka kolorową butelkę z odpowiednim do wieku dziecka smoczkiem. Mleko nie może wypływać z butelki ani za szybko, ani za wolno. Jeśli maluch skończył pół roczku, możesz od razu podać mu mleko z kubeczka z ustnikiem. Specjaliści zalecają, by zwracać uwagę na kształt smoczka i materiał z jakiego został wykonany. Do wyboru masz smoczki silikonowe i kauczukowe. Ważne, by smoczek był jak najbardziej zbliżony do kształtu piersi, a nie dopasowany do wnętrza buzi dziecka. To jak długo dziecko będzie piło zależy od wielkości i ilości dziurek. Niektórym dzieciom łatwiej przychodzi picie za pomocą smoczka o wolnym przepływie, podczas gdy inne denerwują się zbyt małą ilością wypływającego mleka. Najlepiej zakupić dwa rodzaje smoczków i przekonać się, który z nich odpowiada dziecku.

Łagodne przejście na karmienie butelką

Dobrym sposobem na łagodne przejście z piersi na butelkę jest karmienie malucha butelką z odciągniętym pokarmem. To rozwiązanie przyjazne dla dziecka, które najpierw przyzwyczai się do butelki i smoczka, a dopiero później zmierzy się z mieszanką mleka modyfikowanego.

Przygotuj się na niechęć dziecka. Maluch przyzwyczajony do miękkiej i naturalnej piersi mamy może być nieprzyjemnie zaskoczony nowym kształtem w buzi. Uzbrój się w cierpliwość, daj sobie czas na to, by dziecko przyzwyczaiło się do butelki. Pamiętaj, że maluch potrzebuje Twojej bliskości. Podając mu butelkę, tul go tak samo, jak robiłaś to do tej pory, karmiąc piersią. Może stać się tak, że dziecko będzie szukało Twojej piersi i nie będzie chciało ssać butelki, nieoceniona może okazać się wtedy pomoc taty. Dlatego nie obawiaj się prosić o pomoc najbliższych. Marudzenie dziecka przy karmieniu jest naturalne, ale łatwiej Ci będzie wytrwać w postanowieniu, jeśli będziesz mogła polegać na rodzinie.

Oceń ten artykuł:

Poznaj Bebiko 2 NUTRIflor

Poznaj-Bebiko-2-NUTRIflor.png

Bebiko 2 z udoskonaloną formułą NUTRIflor Expert to kompletna kompozycja składników odżywczych*, która została dodatkowo wzbogacona o kwas tłuszczowy DHA**, aby jeszcze lepiej wspierać prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

*Zgodnie z wymaganiami prawa

**Kwas DHA wspiera prawidłowy rozwój wzroku oraz mózgu, gdy wraz z urozmaiconą dietą dzecko spożywa 100mg DHA dziennie

Dowiedz się więcej
Delikatny-Brzuszek.png

Delikatny brzuszek

Czy wiesz, że układ trawienny Twojego dziecka rozwija się jeszcze po narodzinach? Sprawdź, jak dbać o brzuszek Maluszka.

Dowiedz się więcej