Mleko dla Juniora na różne sposoby

2 min
Dziecko pije mleko modyfikowane z kubeczka

Mleko z butelki? To już przeszłość. Roczny maluszek jest coraz bardziej niezależny i codziennie uczy się czegoś nowego. Dobrze radzi sobie z samodzielnym jedzeniem – nawet, jeśli trochę przy tym nabrudzi. Dlatego tak ważne w jego diecie mleko może pić prosto z kubeczka!

Dziecko pije mleko modyfikowane z kubeczka
Dziecko pije mleko modyfikowane z kubeczka

Po 1. urodzinach, pomimo wielu zmian w diecie, mleko jest nadal bardzo ważnym elementem zbilansowanego żywienia Juniora. Eksperci rekomendują, by w urozmaiconym jadłospisie codziennie znalazły się 2 kubki mleka i dodatkowo porcja produktów mlecznych – takich jak twarożek, jogurt, serek.

Najbardziej odpowiednim mlekiem dla Juniora pozostaje mleko modyfikowane. Jednak potrzeby dziecka wciąż się zmieniają. Dlatego na 1. urodziny brzuszka kup maluszkowi w prezencie coś nowego! 

shutterstock_228370117.original.jpg

Kalkulator witaminy D, wapnia i jodu

Sprawdź, czy prawidłowo komponujesz dietę Twojego dziecka w te 3 składniki odżywcze.

Oblicz

Mleka modyfikowane typu Junior

Mleka modyfikowane typu Junior dla dzieci po 1. urodzinach są bogate w składniki takie jak wapń, witamina D i żelazo, a także niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i błonnik. Zapotrzebowanie Twojego Juniora na te składniki jest duże, ponieważ w tym okresie  rośnie i rozwija się bardzo intensywnie. Ten okres dynamicznego rozwoju będzie trwać przez całe 1000 pierwszych dni jego życia. To czas wyzwań żywieniowych, ale także wyjątkowa szansa na to, by dać dziecku kapitał zdrowia na całe dorosłe życie.

Kontynuacja podawania odpowiedniego do wieku dziecka mleka modyfikowanego pomaga uzupełnić niedobory składników odżywczych kluczowych dla rozwoju. Przyczynia się także do zmniejszenia spożycia substancji, które nie powinny być obecne w diecie Juniorów w zbyt dużych ilościach (takich jak np. sól czy nasycone kwasy tłuszczowe). 

Z kubka i z miseczki

Twoje roczne dziecko kieruje całą energię na odkrywanie świata. Jest bardzo ciekawe nowości. Uwielbia poznawać i próbować. Jednocześnie wciąż bardzo potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, którą mogą dać mu np. codzienne rytuały. Dlatego codziennym rytuałem Juniora warto uczynić na przykład popołudniowe i wieczorne wypicie kubeczka mleka modyfikowanego.

Kubek mleka możesz także zastąpić wartościowym posiłkiem przygotowanym na bazie mleka modyfikowanego. Inspiracją mogą być dla Ciebie codzienne rodzinne posiłki. Przygotowując naleśniki, mleczną owsiankę czy kaszkę mannę, zastąp mleko krowie mlekiem modyfikowanym typu Junior. To wyjątkowo prosty sposób, by podając smaczne i odpowiednie do wieku posiłki, uzupełnić codzienną dietę Juniora w kluczowe składniki odżywcze. 

TAGI: mleko następne, mleko dla dzieci, jakie mleko modyfikowane, dieta junior, bilans diety, sposoby na niejadka

Oceń ten artykuł:

Strefa Juniora

Potrzeby brzuszka

Wielkie potrzeby małych brzuszków

Twój maluszek skończył roczek i nadal intensywnie się rozwija. Każdego dnia z dumą patrzysz, jak szybko rośnie i coraz więcej potrafi.

Dlatego potrzebuje teraz nawet 6 razy więcej składników odżywczych niż Ty*.

Dowiedz się, dlaczego aż tyle i jak zmieścić tak wiele w tak małym brzuszku!

* W przeliczeniu na kilogram masy ciała w porównaniu z osobą dorosłą, zgodnie z: Normy żywienia dla populacji polskiej. Jarosz M. (red.): Warszawa, Instytut Żywności i Żywienia, 2017.