1. urodziny brzuszka – czas na zmiany!

Wkrótce wyjątkowy dzień, na który na pewno czekałaś – 1. urodziny Twojego maluszka. Od tej pory będziesz dumną mamą Juniora!

Pierwsze urodziny to bardzo ważna data w rodzinnym kalendarzu, bo Twoje dziecko właśnie stawia kolejny kroczek na drodze do samodzielności.

Po 1. urodzinach nadchodzi czas zmian. W ciągu najbliższego roku maluszek nauczy się chodzić, biegać, rozmawiać, wyrażać własne zdanie, jeść bez Twojej pomocy... Przed Wami 12 naprawdę przełomowych miesięcy, podczas których możesz wspierać intensywny rozwój Twojego dziecka. 

Dzień 1. urodzin to czas  ciągłych zmian w diecie, od diety opartej przede wszystkim na mleku, po jadłospis stołu rodzinnego złożony z 5 posiłków stałych. Dieta maluszka staje się coraz bardziej różnorodna. Ale roczne dziecko nadal ma specjalne potrzeby żywieniowe i wciąż nie powinno jeść "dorosłego" jedzenia. Inne potrzeby żywieniowe Juniora wynikają z intensywnego wzrostu i rozwoju.

Właśnie dlatego dieta dziecka po 1. urodzinach w dalszym ciągu powinna różnić się od diety dorosłych. Dieta rodzinna nie zawsze jest w stanie pokryć zapotrzebowanie najmłodszych na składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne. Przejście z niemowlęcego do dziecięcego sposobu żywienia powinno być stopniowe i dopasowane do potrzeb małego organizmu.Zbilansowana dieta Juniora jest podstawą jego prawidłowego rozwoju, a sposób żywienia w okresie wczesnego dzieciństwa może mieć wpływ na stan zdrowia w późniejszym życiu.

Więc choć Twój maluszek wkrótce zdmuchnie swoją pierwszą świeczkę na torcie (i na pewno chętnie go spróbuje), to jednak jego dieta nadal powinna pozostać dietą odpowiednią dla małego brzuszka.

Ze względu na intensywność rozwoju, sposób odżywania Juniora ma wyjątkowe znaczenie. Jednocześnie to właśnie teraz kształtują się nawyki żywieniowe, które utrwalą się najmocniej w późniejszym okresie życia. Czy będą dobre, czy złe – zależy w dużej mierze od tego, jak będzie wyglądać dieta małego brzuszka po jego 1. urodzinach. Wczesne doświadczenia dziecka dotyczące spożywanych pokarmów
– zarówno pozytywne, jak i negatywne – mogą mieć wpływ na jego późniejsze zachowania żywieniowe.

Charakterystyczna dla tego etapu rozwoju ciekawość poznawcza dziecka odnosi się także do sytuacji związanych z jedzeniem. Dziecko przygląda się potrawom, dotyka ich i próbuje. Dlatego po 1. urodzinach znaczenia nabiera także wygląd podawanych maluszkowi posiłków. 

Odpowiedzią na zmiany, którym musi sprostać coraz bardziej samodzielny maluszek, jest mleko modyfikowane typu Junior. Dzięki zawartości m.in. wapnia, żelaza i witaminy D uzupełnia ono dietę w te deficytowe często składniki. Podawanie 2 kubków mleka modyfikowanego dziennie pomaga w zapewnieniu codziennej, prawidłowo zbilansowanej diety po 1. urodzinach.

TAGI: mleko następne, mleko dla dzieci, jakie mleko modyfikowane, dieta junior, bilans diety, sposoby na niejadka

To było fajne! Dziękujemy!
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.