Zbilansowana dieta Juniora? To proste!

Zbilansowana dieta Juniora to inaczej codzienny jadłospis, który dostarcza dziecku niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach oraz proporcjach. Choć brzmi jak coś trudnego, komponowanie zbilansowanej diety po 1. urodzinach może być naprawdę proste. Oto kilka sprawdzonych rad.

Zadbaj o różnorodność

Różne produkty są bogate w różne składniki odżywcze. To dlatego zbilansowana dieta powinna składać się po prostu z różnorodnych rodzajów pokarmów, by wszystkie razem dostarczały dziecku tego, czego potrzebuje.
Prostą „ściągawką” może być dla Ciebie opracowany przez ekspertów z dziedziny żywienia tzw. modelowy talerzyk Juniora. Pokazuje on, jakie grupy produktów powinny znaleźć się w codziennym menu rocznego maluszka i ile porcji należy podać, by dzienna dieta miała odpowiednią wartości odżywczą. 

Wybieraj jakość

Ciekawski maluch chętnie sięga do talerzy rodziców czy rodzeństwa i chciałby jeść to, co oni. Nic prostszego, jak podać dziecku odrobinę „dorosłego” obiadu... Jednak zanim to zrobisz, zastanów się, z czego i w jaki sposób był przygotowany posiłek. Twój Junior to nie mały dorosły, a jego dojrzewający mały brzuszek jest wciąż delikatny – i taka sama powinna być jego dieta. Posiłki spożywane przez resztę rodziny nie są dla dziecka odpowiednie, jeśli nie powstały z najwyższej jakości produktów, dodatkowo zawierają dodatek soli.

2 kubki mleka dziennie!

Chociaż dieta dziecka po 1. roku życia jest już bardzo urozmaicona, to jej podstawę wciąż powinno stanowić mleko i produkty mleczne. Wraz z urozmaiconą dietą Twój Junior nadal powinien otrzymywać codziennie około 500 ml mleka. To inaczej 2 kubki mleka dziennie, z którego picia możesz uczynić zdrowy nawyk żywieniowy.

Dzień 1. urodzin rozpoczyna czas największych zmian w diecie Twojego dziecka. Zadbaj o to, by była nie tylko urozmaicona, ale też wartościowa i prawidłowo zbilansowana każdego dnia!

Jeśli zamiast mleka krowiego, wybierasz zgodnie z rekomendacjami ekspertów mleko modyfikowane – 2 kubki mleka dziennie to najprostszy sposób na dostarczenie Juniorowi niezbędnej ilości składników odżywczych. Mleko modyfikowane typu Junior jest bowiem bogate w kluczowe dla rozwoju składniki: wapń, witaminę D, czy też wspierające rozwój poznawczy żelazo.

Mleka modyfikowane typu Junior pomagają pokryć zapotrzebowanie na te istotne składniki w dietach małych dzieci, a jednocześnie przyczyniają się do zmniejszenia spożycia substancji odżywczych, które nie powinny być obecne w diecie dzieci w wieku 1‐3 lat w zbyt dużych ilościach.

TAGI: mleko następne, mleko dla dzieci, jakie mleko modyfikowane, dieta junior, bilans diety, sposoby na niejadka

To było fajne! Dziękujemy!
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.