Poznaj Bebiko Junior NutriFlor+

2 min
Odkryj BEBIKO PRO+ 3 hero.png

Brzuszek Juniora odgrywa bardzo ważną rolę – to właśnie w nim zachodzą procesy, takie jak trawienie, wchłanianie witamin i składników odżywczych, które wspierają zdrowy rozwój Twojego dziecka. Jeśli brzuszek Twojego dziecka jest zdrowy, maluszek jest skory do zabawy, chętnie je i dobrze sypia.

Odkryj BEBIKO PRO+ 3 hero.png
Odkryj BEBIKO PRO+ 3 hero.png

Mleko modyfikowane Bebiko Junior NutriFlor+ ma w swoim składzie unikalną kompozycję błonnika GOS/FOS. Błonnik to substancje pochodzenia roślinnego, które są niezbędnym elementem jadłospisu Twojego dziecka powyżej 1. roku życia. Błonnik GOS/ FOS to unikalna kompozycja prebiotyków: galaktooligosacharydów (GOS) i fruktooligosacharydów (FOS).

Poznaj rolę witamin i składników odżywczych istotnych dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka:

Galaktooligosacharydy (GOS) i Fruktooligosacharydy (FOS) w proporcji 9:1 to unikalna kompozycja prebiotyków. Są to składniki pożywienia nie ulegające trawieniu.

Organizm Twojego dziecka potrzebuje witaminy D m.in. po to, by wchłaniać wapń i budować mocne kości i ząbki. W diecie dzieci powyżej 1. roku często jest jej zbyt mało, dlatego zaleca się podawanie produktów wzbogaconych w witaminę D.

Witamina C przyczynia się do zwiększenia wchłaniania żelaza niehemowego. Witamina D przyczynia się do prawidłowego rozwoju kości i zębów.

Żelazo jest niezbędne do produkcji krwinek czerwonych. Wspomaga też rozwój funkcji poznawczych, takich jak koncentracja czy spostrzegawczość. Nienasycone kwasy tłuszczowe, m.in. ALA, odgrywają ważną rolę w prawidłowym rozwoju mózgu i tkanek nerwowych u dziecka.

Odkryj Bebiko Junior 5!

Z myślą o potrzebach małych dzieci i mamach, które troszczą się o ich zdrową dietę, Bebiko wprowadziło specjalne, wysokiej jakości mleko modyfikowane Bebiko Junior 5 NutriFlor+ dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jego receptura zawiera unikalną kompozycję błonnika GOS/FOS oraz niezbędne dla rozwoju dziecka witaminy i składniki odżywcze: 

  • wapń i witaminę D dla mocnych kości
  • witaminy C i B12 dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

Dzieci powyżej 3. roku życia wciąż mają inne potrzeby żywieniowe niż dorośli. Chociaż nie rosną już tak szybko, nadal intensywnie się rozwijają, zdobywają nowe umiejętności, uczą się zdrowych nawyków żywieniowych. Dlatego prawidłowo zbilansowana dieta, dopasowana do potrzeb juniorów jest nadal bardzo ważna.

Oceń ten artykuł: