Mała zmiana, wielka różnica w żywieniu Juniora!

Zapewnienie zbilansowanej diety rocznego dziecka wydaje się trudnym zadaniem? A może chcesz lepiej zadbać o jakość jego jadłospisu? Oto 9 prostych wskazówek, które ułatwią Ci prawidłowe odżywianie rocznego dziecka.

Jedna zmiana w jadłospisie dziecka wystarczy, by co dnia dostarczyć mu cennych składników odżywczych, których najczęściej brakuje w diecie polskich Juniorów. Możesz zacząć od dziś!

Po 1. urodzinach dieta dziecka nadal powinna uwzględniać wyjątkowe wymagania małego brzuszka. Sposób odżywiania dziecka musi odpowiedzieć na całodzienne zapotrzebowanie intensywnie rozwijającego się organizmu. Jednak często 1. urodziny stają się sygnałem do zmiany diety rocznego dziecka na taką, która naśladuje sposób żywienia dorosłych.

Za wcześnie na mleko krowie

Fakty mówią za siebie: zbyt wiele dzieci zbyt wcześnie otrzymuje „dorosłe” posiłki, wśród nich mleko krowie. Nic dziwnego - samodzielny i coraz bardziej niezależny Junior jest tak różny od kilkumiesięcznego maluszka, że zmiana w żywieniu wydaje się być naturalna. Rodzicom na pewno nie pomaga także fakt, że ciekawski maluch najbardziej chciałby teraz jeść to, co Mama i Tata.

Kontynuacja karmienia mlekiem dla dzieci

Okazuje się jednak, że kontynuacja podawania mleka modyfikowanego po 1. urodzinach wpływa korzystnie na jakość diety dziecka. Pomaga w pokryciu zapotrzebowania na ważne składniki, takie jak witamina D, wapń, żelazo czy jod, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i których bardzo często brakuje w diecie polskich Juniorów4. Ważna jest również zmiana mleka przeznaczonego dla niemowląt na takie, którego skład odpowiada na wymagania rocznego i starszego dziecka.

Mała zmiana, wielka różnica!

Maluszkowi warto zaproponować odpowiednie dla niego mleko modyfikowane typu Junior.

 

Już 2 kubki Bebiko Junior 3 dziennie uzupełniają dietę dziecka w składniki ważne dla jego prawidłowego rozwoju, na które zapotrzebowanie jest nawet do 6 razy większe w porównaniu z dorosłym1:

 • 70% zalecanego dziennego zapotrzebowania
  na wapń i żelazo
  1
 • 80% zalecanej dziennej dawki suplementacji witaminą D1
 • 90% zalecanego dziennego zapotrzebowania
  na jod
  1

Już wprowadzenie do diety mleka modyfikowanego typu Junior (nawet gdy pozostaje w niej mleko krowie) może znacząco ułatwić zbilansowanie diety2. Natomiast zastąpienie mleka krowiego mlekiem typu Junior przyczynia się do spożycia ilości białka, tłuszczu, witaminy D i żelaza zgodnie z zaleceniami3. Uzupełnia także dietę w często niedoborowe w diecie polskich dzieci składniki odżywcze tak wapń czy jod4.

Prawda, że to proste jak 2 kubki Bebiko Junior 3?

 

 

1. W przeliczeniu na kilogram masy ciała. Zgodnie z: Normy żywienia dla populacji polskiej. Jarosz M. (red.): Warszawa, Instytut Żywności i Żywienia, 2017

2. Florent Vieux et al Role of Young Child Formula and Supplements to Ensure Nutritional Adequacy in U.K. Children, Nutrients 2016, 8, 539

3. Simone R.B.M Eussen et Al Theoretical Impact of Replacing Whole Cow's Milk by Young-Children Formula on Nutrient Intakes of UK Young Children; Results of a Silulation Study, Ann Nut Metab 2015; 67: 247-256

4. Weker H.i wsp.: ”Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku 5.do 36. miesiąca życia – badanie ogólnopolskie 2016 rok", Instytut Matki i Dziecka, 2017

Karmienie piersią wraz z urozmaiconą dietą jest rekomendowanym sposobem żywienia małych dzieci. Powinno być kontynuowane tak długo jak to jest pożądane przez matkę i dziecko. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia należy zasięgnąć porady lekarza.

TAGI: najlepsze mleko modyfikowane, mleko modyfikowane, mleka modyfikowane

To było fajne! Dziękujemy!
Bebiko 2 Nutriflor+

Poznaj Bebiko 2 Nutriflor+

Bebiko 2 NutriFlor+ z opatentowaną kompozycją błonnika GOS/FOS dba o odpowiednie odżywianie brzuszka, wspierając prawidłowy rozwój Twojego maluszka.

Dowiedz się więcej
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.