Pora na Juniora, czyli jakie mleko po 1. urodzinach?

3 min
Zestaw do przygotowania mleka modyfikowanego

Twoje dziecko kończy roczek! Czas zdmuchnąć pierwszą urodzinową świeczkę na torcie, wysłać zdjęcia z przyjęcia do całej rodziny... i jeśli dziecko nie jest karmione piersią przejść na nowe, dostosowane do potrzeb Twojego Juniora mleko modyfikowane.

Zestaw do przygotowania mleka modyfikowanego
Zestaw do przygotowania mleka modyfikowanego

Kontynuować mleko, które teraz podajesz?

Jeśli Twój maluszek nie jest karmiony piersią, lecz mlekiem modyfikowanym i przywykł do swojego mleka, chętnie je pije - po co to zmieniać? Powodem jest receptura. Mleko modyfikowane dla dzieci po 1. roku życia ma skład dostosowany do zmieniających się potrzeb Juniora. Pierwsze 12 miesięcy było czasem wyjątkowo dynamicznego rozwoju. Teraz maluszek nadal intensywnie się rozwija - fizycznie, intelektualnie i społecznie. Zmienia się jego zapotrzebowanie na różne składniki odżywcze, a niektórych z nich potrzebuje teraz nawet do 6 razy więcej niż dorosły w przeliczeniu na kilogram masy ciała*.

Dowiedz się, jak wygląda przejście na mleko dla Juniora.

shutterstock_228370117.original.jpg

Kalkulator witaminy D, wapnia i jodu

Sprawdź, czy prawidłowo komponujesz dietę Twojego dziecka w te 3 składniki odżywcze.

Oblicz

Mleko modyfikowane - ważne dla prawidłowo zbilansowanej diety

Zalecenia żywieniowe dla dzieci od 1. do 3. roku życia podkreślają, jak ważne w diecie maluchów pozostaje mleko (w tym mleko modyfikowane) i jego przetwory. Choć dieta rocznego dziecka jest już bardzo urozmaicona, wciąż ma ono szczególne potrzeby żywieniowe - inne niż dorośli i starsi domownicy. Receptura mlek modyfikowanych typu Junior została opracowana tak, by dostarczać niezbędnych składników pokarmowych w ilościach lepiej dostosowanych do wieku i potrzeb dziecka niż mleko krowie.

Dlaczego mleko typu Junior, a nie mleko krowie?

Zaspokojenie potrzeb żywieniowych we wczesnym dzieciństwie jest dla rodziców wyzwaniem. Pomimo ich wielu starań, dieta rocznego dziecka, a także dwu- czy trzylatka bywa nieprawidłowo zbilansowana, czego przyczyną mogą być także nawyki żywieniowe panujące w rodzinie.

Dlatego mleka modyfikowane typu „Junior" są dostosowane do wyjątkowych potrzeb żywieniowych małych dzieci. Dzięki specjalnie opracowanym recepturom, uzupełniają dietę rocznego dziecka w niezbędne, często deficytowe składniki pokarmowe.

Mleka modyfikowane typu Junior, w przeciwieństwie do mleka krowiego, wyróżnia optymalna zawartość składników pokarmowych, dostosowana do potrzeb małych dzieci.

Mleka modyfikowane typu Junior zawierają wyższą zawartość m.in. witaminy D, żelaza, jodu oraz NNKT niż mleko krowie. Są to składniki odżywcze, których ilość jest często niedoborowa w diecie dzieci powyżej 1. roku życia. Jednocześnie mleka modyfikowane typu Junior zawierają znacznie mniej nasyconych kwasów tłuszczowych i sodu niż mleko krowie. Dzięki właściwie skomponowanym recepturom mleka typu Junior lepiej odpowiadają na potrzeby związane z odżywianiem rocznego dziecka.

Zobacz, jak odpowiedzieć na wielkie potrzeby małych brzuszków z Bebiko Junior 3

Po drugich i trzecich urodzinach...

... wybieraj mleka dostosowane do potrzeb aktywnego dwulatka i przedszkolaka. Mleka modyfikowane oznaczone cyframi „4” i „5” zostały skomponowane tak, by towarzyszyć maluchowi przez cały okres intensywnego rozwoju we wczesnym dzieciństwie.

* Zgodnie z: Normy żywienia dla populacji polskiej. Jarosz M. (red.): Warszawa, Instytut Żywności i Żywienia, 2017
Karmienie piersią wraz z urozmaiconą dietą jest rekomendowanym sposobem żywienia małych dzieci. Powinno być kontynuowane tak długo jak to jest pożądane przez matkę i dziecko. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia należy zasięgnąć porady lekarza.
TAGI: najlepsze mleko modyfikowane, mleko modyfikowane, mleka modyfikowane

Oceń ten artykuł:

Potrzeby brzuszka

Czy wiesz, że malutki brzuszek dziecka po 1. roku życia potrzebuje aż 6 x wiecej witaminy D i 4 x więcej wapnia oraz żelaza niż Ty?*

Twój maluszek wciąż intensywnie się rozwija, rośnie i odkrywa swiat. Właśnie dlatego jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest ogromne. Jak to zmieścić w tak małym brzuszku?

Bebiko Junior 3 pomaga uzupełnić zapotrzebowanie na ważne składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Już 2 kubki po 200 ml Bebiko Junior 3 pokrywają**:

  • 70% dziennego zapotrzebowania na wapń oraz żelazo,
  • 80% dziennej zalecanej suplementacji witaminą D,
  • 90% dziennego zapotrzebowania na jod.

*W przeliczeniu na kg masy ciała zgodnie z: Normy żywienia dla populacji Polski, pod red. M. Jarosza, IZZ, Warszawa 2017.
** Bebiko Junior 3, jak wszystkie inne mleka modyfikowane dla małych dzieci po 12. miesiącu życia na rynku polskim, zawiera wapń, żelazo, jod oraz witaminę D.

poznaj bebiko junior 3.png

Poznaj Bebiko Junior 3

Już 2 kubki Bebiko Junior 3 dziennie pomogą uzupełnić dietę Twojego dziecka w ważne składniki odżywcze.

Dowiedz się więcej