Wielkie potrzeby małego brzuszka

3 min
Mama karmi butelka lezace dziecko

Intensywny rozwój po 1. urodzinach wymaga od małego organizmu wielkiego wysiłku. Mały brzuszek nadal ma wyjątkowe potrzeby i wymagania, na które musi odpowiedzieć dieta rocznego dziecka.

Mama karmi butelka lezace dziecko
Mama karmi butelka lezace dziecko

Po 1. urodzinach Twoje dziecko wydaje się takie „duże"... Uczy się chodzić, mówić, jest coraz bardziej aktywne i z coraz większą energią odkrywa świat. Z drugiej strony - to ciągle maluszek, którego organizm podlega nieustannym wyzwaniom związanym z intensywnym rozwojem. Mały brzuszek wciąż nie jest gotowy na dorosły sposób żywienia, a do tego ma wyjątkowe potrzeby!

Mały brzuszek - wielkie potrzeby

Wczesne dzieciństwo to wyjątkowy czas. Rozwój dziecka nadal jest bardzo dynamiczny, a z rosnącą samodzielnością idzie w parze coraz większa aktywność - fizyczna i poznawcza - Juniora. To dlatego po 1. urodzinach Twoje dziecko potrzebuje aż 6 razy więcej witaminy D oraz 4 razy więcej wapnia oraz żelaza niż Ty, w przeliczeniu na kilogram masy ciała*. Warto dodać, że mały brzuszek ma pięciokrotnie mniejszą objętość od żołądka osoby dorosłej. Nic dziwnego, że zapewnienie prawidłowo zbilansowanej diety rocznego dziecka może wydawać się Rodzicom wielkim wyzwaniem.

Zapotrzebowanie rocznego dziecka na składniki odżywcze w porównaniu z osobą dorosłą, w przeliczeniu na kilogram masy ciała:

- 6 razy więcej witaminy D*

- 4 x więcej żelaza*               

- 4 razy więcej wapnia*

- 3 razy więcej witamin A i C*         

- 4 razy więcej jodu*  

Jak zmieścić tak wiele w tak małym brzuszku?

Choć dostarczenie tak dużej ilości składników w codziennej diecie rocznego dziecka może wydawać się trudne, o wartości jadłospisu Juniora decyduje jakość, a nie tylko ilość podawanych posiłków. Warto pamiętać, że ważną rolę w diecie rocznego dziecka nadal odgrywa mleko, w tym mleko modyfikowane i produkty mleczne. To w nich znajduje się bogactwo niezbędnego dla rozwoju kości wapnia. Receptura mleka modyfikowanego typu junior dostosowana jest do wyjątkowych potrzeb organizmu dziecka we wczesnym dzieciństwie i wzbogacona w witaminy oraz składniki mineralne.

Proste jak 2 kubki Bebiko Junior 3!

Wsparciem dla rodziców w zapewnieniu prawidłowo zbilansowanej diety rocznego dziecka będzie Bebiko Junior 3 - mleko modyfikowane, opracowane specjalnie z myślą o rozwoju dziecka po 1. roku życia.

Już 2 kubki Bebiko Junior 3 dziennie pomagają uzupełnić dietę dziecka w składniki ważne dla jego prawidłowego rozwoju, na które zapotrzebowanie jest nawet 6 razy większe w porównaniu z dorosłym*:

  • 70% zalecanego dziennego zapotrzebowania na wapń oraz żelazo*
  • 80% zalecanej dziennej dawki suplementacji witaminą D*
  • 90% zalecanego dziennego zapotrzebowania
    na jod*

2 kubki Bebiko Junior 3 dziennie to ważny element prawidłowo zbilansowanej diety rocznego dziecka i wsparcie dla Rodziców, którzy chcą zadbać o prawidłowy rozwój dziecka w ważnym okresie wczesnego dzieciństwa.

* Zgodnie z: Normy żywienia dla populacji polskiej. Jarosz M. (red.): Warszawa, Instytut Żywności i Żywienia, 2017
TAGI:  najlepsze mleko modyfikowane, mleko modyfikowane, mleka modyfikowane

Oceń ten artykuł:

Potrzeby brzuszka

Czy wiesz, że malutki brzuszek dziecka po 1. roku życia potrzebuje aż 6 x wiecej witaminy D i 4 x więcej wapnia oraz żelaza niż Ty?*

Twój maluszek wciąż intensywnie się rozwija, rośnie i odkrywa swiat. Właśnie dlatego jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest ogromne. Jak to zmieścić w tak małym brzuszku?

Bebiko Junior 3 pomaga uzupełnić zapotrzebowanie na ważne składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Już 2 kubki po 200 ml Bebiko Junior 3 pokrywają**:

  • 70% dziennego zapotrzebowania na wapń oraz żelazo,
  • 80% dziennej zalecanej suplementacji witaminą D,
  • 90% dziennego zapotrzebowania na jod.

*W przeliczeniu na kg masy ciała zgodnie z: Normy żywienia dla populacji Polski, pod red. M. Jarosza, IZZ, Warszawa 2017.
** Bebiko Junior 3, jak wszystkie inne mleka modyfikowane dla małych dzieci po 12. miesiącu życia na rynku polskim, zawiera wapń, żelazo, jod oraz witaminę D.

poznaj bebiko junior 3.png

Poznaj Bebiko Junior 3

Już 2 kubki Bebiko Junior 3 dziennie pomogą uzupełnić dietę Twojego dziecka w ważne składniki odżywcze.

Sprawdź