Jak przygotować mleko modyfikowane?

Najważniejsze jest przygotowywanie mleka modyfikowanego zgodnie z instrukcją na opakowaniu – każdy punkt jest ważny. Przeczytaj, jak robić to krok po kroku.

Jak przygotować mleko modyfikowane krok po kroku

Sposób przygotowywania mleka jest bardzo podobny dla wszystkich mlek modyfikowanych bez względu na producenta.

  • Zacznij od umycia rąk.
  • Następnie wyparz miareczkę dołączoną do opakowania oraz wysterylizuj (przez gotowanie bądź za pomocą sterylizatora) wszystkie akcesoria potrzebne do przygotowania mleka.
  • Zagotuj wodę pitną przez 5 minut i pozostaw do wystygnięcia do temperatury ok. 40 stopni Celsjusza – nie używaj wody wcześniej gotowanej.
  • Sprawdź tabelę żywienia na opakowaniu i wlej dokładnie odmierzoną ilość wody do butelki. Pamiętaj, aby nie dodawać proszku do wrzącej wody i nie gotować mleka.
  • Następnie przy użyciu dołączonej do opakowania miareczki odmierz dokładną ilość proszku (napełnione miareczki powinny być płaskie oraz nieubite) – pamiętaj, że dodanie zbyt dużej lub zbyt małej ilości proszku może zaszkodzić dziecku, dlatego postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
  • Po wlaniu wody i wsypaniu proszku, zamknij butelkę i potrząsaj do całkowitego rozpuszczenia mleka, następnie załóż smoczek na butelkę. Aby sprawdzić temperaturę płynu, wylej kropelkę mleka na wewnętrzną stronę przegubu dłoni. Po skończonym karmieniu wylej resztę mleka – pamiętaj, że nigdy nie wolno przechowywać resztek mleka. Wszystkie akcesoria dokładnie umyj.

TAGI: karmienie piersią, karmienie noworodka, karmienie niemowlaka, , karmienie butelką, najlepsze mleko modyfikowane, mleko dla niemowląt, mleko modyfikowane dla noworodka, mleka modyfikowane

To było fajne! Dziękujemy!

Zdobyć zaufanie Mam
to prawdziwe wyzwanie.

Dlatego jesteśmy tak bardzo dumni, że najwięcej ufa właśnie nam. Poznaj opinie Mam, które zaufały Bebiko 2
i przekonaj się sama.

Dowiedz się więcej
Bebiko 2 Nutriflor+

Poznaj Bebiko 2 Nutriflor+

Bebiko 2 NutriFlor+ z opatentowaną kompozycją błonnika GOS/FOS dba o odpowiednie odżywianie brzuszka, wspierając prawidłowy rozwój Twojego maluszka.

Dowiedz się więcej
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.