Jak przechowywać mleko modyfikowane?

2 min
Butelka mleka modyfikowanego na tle zabawek i ubranek

Każdy posiłek przygotowywany z użyciem mleka modyfikowanego powinien być przyrządzany bezpośrednio przed podaniem go niemowlęciu czy dziecku.

Butelka mleka modyfikowanego na tle zabawek i ubranek
Butelka mleka modyfikowanego na tle zabawek i ubranek

Sposób przechowywania mieszanki mlecznej dla dziecka jest bardzo ważny. Bowiem od tego, jak przygotujesz posiłek i przechowujesz mleko zależy zdrowie i bezpieczeństwo Twojego maluszka. 

Przechowywanie mleka modyfikowanego – najważniejsze zasady

  • Opakowanie mleka modyfikowanego zarówno przed, jak i po otwarciu powinno być przechowywane w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.
  • Po otwarciu zawartość opakowania należy zużyć w ciągu 4 tygodni – w tym czasie mleko modyfikowane zachowuje swoje właściwości odżywcze.
  • Po otwarciu nie zaleca się przesypywania mleka do innych pojemników. Opakowanie zewnętrzne powinno być wyrzucone dopiero po całkowitym wykorzystaniu zawartości, ze względu na umieszczone na nim ważne informacje. Dzięki etykiecie będziesz mogła za każdym razem dokładnie sprawdzić, jak przygotować mleko modyfikowane, będziesz też miała pewność, co do daty ważności mleka.
  • Pamiętaj, żeby odpowiednio zabezpieczyć otwarte opakowanie czy też puszkę z mlekiem modyfikowanym. Takie opakowanie powinno być szczelnie zamknięte.

Porada eksperta:

  • Mieszanka przygotowywana dla niemowląt i małych dzieci nie może stać zbyt długo – maksymalnie do godziny. Ponieważ jest  doskonałą pożywką dla bakterii i innych drobnoustrojów. Najlepiej unikaj sytuacji, w których musisz przechowywać niedopite mleko. Jeśli zostawiasz niezużytą mieszankę, zdejmij ją z podgrzewacza. W wysokiej temperaturze mleko zepsuje się jeszcze szybciej.
  • Po jakimś czasie dojdziesz do wprawy w ilości przygotowywanego mleka. Jeśli wiesz, że Twój maluszek jednorazowo wypija 120 ml mleka, staraj się przygotowywać właśnie taką ilość. Unikniesz wylewania niespożytego mleka lub stresu związanego z przechowywaniem mieszanki.
  • Gdy wybierasz się z maluszkiem na spacer, nie przygotowuj mleka przed wyjściem z domu. Zabierz ze sobą osobno spakowany proszek oraz wodę o odpowiedniej temperaturze, np. w termosie. Posiłek przygotuj wtedy, kiedy dziecko będzie miało na nią ochotę.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat przygotowywania, podawania i przechowywania mleka zajrzyj do sekcji najczęściej zadawanych pytań o karmienie mlekiem modyfikowanym. Doradcy BebiKlubu odpowiedzą na najbardziej nurtujące kwestie.

TAGI: karmienie noworodka, karmienie niemowlaka, karmienie butelką, najlepsze mleko modyfikowane, mleko dla niemowląt, mleko modyfikowane dla noworodka, mleka modyfikowane

Oceń ten artykuł:

Poznaj Bebiko 2 NUTRIflor

Poznaj-Bebiko-2-NUTRIflor.png

Bebiko 2 z udoskonaloną formułą NUTRIflor Expert to kompletna kompozycja składników odżywczych*, która została dodatkowo wzbogacona o kwas tłuszczowy DHA**, aby jeszcze lepiej wspierać prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

*Zgodnie z wymaganiami prawa

**Kwas DHA wspiera prawidłowy rozwój wzroku oraz mózgu, gdy wraz z urozmaiconą dietą dzecko spożywa 100mg DHA dziennie

Dowiedz się więcej