Wspólne zabawy – inwestycja w rozwój Juniora

Ukończenie 2 roku życia przez dziecko rozpoczyna nowy okres w życiu rodziców. To moment, w którym uczą się oni konfrontować z większą samodzielnością swojej Pociechy. Pojawiają się dotąd nieznane trudności, ponieważ dziecko zaczyna mieć własne zdanie i chce postępować po swojemu, często wbrew woli rodziców. To naturalne zjawisko w rozwoju Dziecka.

Większa samodzielność dziecka to dla rodziców i opiekunów duże wyzwania, ale także ogromna satysfakcja. Nasz Junior wiele zadań wykonuje sam, co sprawia, że jesteśmy z niego dumni. Niezależność to naturalna potrzeba każdego dziecka. Warto ją wspierać i zapewnić dziecku poczucie, że zawsze jesteśmy obok i dbamy o jego rozwój. Jak spędzać czas z dorastającym maluchem?

Ola

mama rocznej Sylwii

Moja córeczka ma mnóstwo energii, uwielbia zabawę w "ganianego", biega z roześmianą buzią po pokoju i czeka aż się ją złapie i wycałuje. Na dworze też uwielbia spacerki, najlepiej po trawnikach pełnych liści :) Codziennie odkrywamy coś nowego, codziennie pomagamy jej odkrywać świat, który ją otacza :)

Codziennie odkrywamy coś nowego, codziennie pomagamy jej odkrywać, świat który ją otacza.

Po pierwszym roku życia dzieci z reguły raczkują, a niektóre już chodzą. Doskonalenie przez nie tych umiejętności wiąże się z częstymi upadkami na pupę. Nie martw się – dzięki tym „potknięciom” Twój Maluch uczy się utrzymywać równowagę. Chodzenie, nowa umiejętność, pozwala dziecku rozwijać relacje społeczne, ponieważ maluch chętniej zwiedza otaczający go świat, co wiąże się z poznawaniem innych dzieci.
Poznanie najbliższego środowiska – mieszkania, placu zabaw czy sali w przedszkolu pomaga uznać te miejsca za bezpieczne, co sprzyja szybszemu rozwojowi zarówno fizycznemu jak i emocjonalnemu. Wasze wspólnie zabawy w chowanego, berka lub z użyciem dziecięcych zabawek rozwijają zdolności motoryczne, ale także pozawalają nawiązać bliskie relacje z otaczającym go światem.

Katarzyna

psycholog, doradca żywieniowy BebiKlub.pl, mama Karolki i Marty

Ekspert BebiKlubu

Ankieta

Jak rozwijasz kreatywność u Twojego dziecka?

zabawa w memory wspólne gotowanie układanie klocków i zabawy manualne kolorowanki i nauka rysowania wspólne czytanie bajek
To było fajne! Dziękujemy!

Sekcja Junior

Wielkie potrzeby małych brzuszków

Wielkie potrzeby małych brzuszków

Twój maluszek skończył roczek i nadal intensywnie się rozwija. Każdego dnia z dumą patrzysz, jak szybko rośnie i coraz więcej potrafi.

Dlatego potrzebuje teraz nawet 6 razy więcej składników odżywczych niż Ty*.

Dowiedz się, dlaczego aż tyle i jak zmieścić tak wiele w tak małym brzuszku!

* W przeliczeniu na kilogram masy ciała w porównaniu z osobą dorosłą, zgodnie z: Normy żywienia dla populacji polskiej. Jarosz M. (red.): Warszawa, Instytut Żywności i Żywienia, 2017.

Dowiedz się więcej
Kolejne etapy w rozwoju Juniora

Kolejne etapy w rozwoju Juniora

Twój Junior tak szybko się rozwija, ale nadal potrzebuje ochrony i troski. Od momentu przyjścia na świat do swoich 1. urodzin Twój maluszek urósł nawet trzykrotnie. A teraz, gdy rozpoczyna drugi rok życia, jego wzrost jest nadal bardzo dynamiczny.

Już nigdy później nie będzie tak szybko rosnąć, nawet w okresie dojrzewania!

Dowiedz się więcej
Junior to nie mały dorosły

Junior to nie mały dorosły

Twoje dziecko urosło, ale wciąż nie dorosło! Roczny, a także dwu – i trzyletni maluch nadal nie jest mniejszą wersją Ciebie. W okresie 1000 pierwszych dni trwa tzw. programowanie żywieniowe, kiedy organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy nie tylko na niedobór, ale również na nadmiar niektórych składników odżywczych, w tym białka i nasyconych kwasów tłuszczowych.

Brzuszek maluszka ciągle jest taki mały, a potrzeby tak wielkie!

Dowiedz się więcej
Jak spełnić wielkie potrzeby małych brzuszków

Jak spełnić wielkie potrzeby małych brzuszków

Po 1. urodzinach Twój maluszek nadal bardzo intensywnie się rozwija i jest coraz bardziej aktywny. Nabywa nowe umiejętności, z radością odkrywa świat, porusza się i bawi.

Nic dziwnego, że potrzebuje teraz nawet kilka razy więcej składników odżywczych, niż Ty!*

Zastanawiasz się, jak tyle składników odżywczych potrzebnych dla prawidłowego rozwoju, można zmieścić w tak małym brzuszku?

* zgodnie z: Normy żywienia dla populacji polskiej. Jarosz M. (red.): Warszawa, Instytut Żywności i Żywienia, 2017.

Dowiedz się więcej
Zbilansowana dieta po 1. roku życia

Zbilansowana dieta po 1. roku życia

Gdy Twoje dziecko skończy roczek, jego dieta nadal powinna różnić się od sposobu żywienia dorosłych. W prawidłowym jej zbilansowaniu pomocny może być Modelowy Talerz Żywieniowy dla dzieci od 1. do 3. roku życia oraz zbiór wskazówek o żywieniu niemowląt i małych dzieci, przygotowany wspólnie z ekspertami.

Sprawdź co wraz z codzienną i urozmaiconą dietą Twój maluch powinien otrzymywać.

Dowiedz się więcej
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.