Wspólne zabawy – inwestycja w rozwój Juniora

Ukończenie 2 roku życia przez dziecko rozpoczyna nowy okres w życiu rodziców. To moment, w którym uczą się oni konfrontować z większą samodzielnością swojej Pociechy. Pojawiają się dotąd nieznane trudności, ponieważ dziecko zaczyna mieć własne zdanie i chce postępować po swojemu, często wbrew woli rodziców. To naturalne zjawisko w rozwoju Dziecka.

Większa samodzielność dziecka to dla rodziców i opiekunów duże wyzwania, ale także ogromna satysfakcja. Nasz Junior wiele zadań wykonuje sam, co sprawia, że jesteśmy z niego dumni. Niezależność to naturalna potrzeba każdego dziecka. Warto ją wspierać i zapewnić dziecku poczucie, że zawsze jesteśmy obok i dbamy o jego rozwój. Jak spędzać czas z dorastającym maluchem?

Ola

mama rocznej Sylwii

Moja córeczka ma mnóstwo energii, uwielbia zabawę w "ganianego", biega z roześmianą buzią po pokoju i czeka aż się ją złapie i wycałuje. Na dworze też uwielbia spacerki, najlepiej po trawnikach pełnych liści :) Codziennie odkrywamy coś nowego, codziennie pomagamy jej odkrywać świat, który ją otacza :)

Codziennie odkrywamy coś nowego, codziennie pomagamy jej odkrywać, świat który ją otacza.

Po pierwszym roku życia dzieci z reguły raczkują, a niektóre już chodzą. Doskonalenie przez nie tych umiejętności wiąże się z częstymi upadkami na pupę. Nie martw się – dzięki tym „potknięciom” Twój Maluch uczy się utrzymywać równowagę. Chodzenie, nowa umiejętność, pozwala dziecku rozwijać relacje społeczne, ponieważ maluch chętniej zwiedza otaczający go świat, co wiąże się z poznawaniem innych dzieci.
Poznanie najbliższego środowiska – mieszkania, placu zabaw czy sali w przedszkolu pomaga uznać te miejsca za bezpieczne, co sprzyja szybszemu rozwojowi zarówno fizycznemu jak i emocjonalnemu. Wasze wspólnie zabawy w chowanego, berka lub z użyciem dziecięcych zabawek rozwijają zdolności motoryczne, ale także pozawalają nawiązać bliskie relacje z otaczającym go światem.

Katarzyna Rabenda

psycholog, doradca żywieniowy BebiKlub.pl, mama Karolki

Ekspert BebiKlubu

Ankieta

Jak rozwijasz kreatywność u Twojego dziecka?

zabawa w memory wspólne gotowanie układanie klocków i zabawy manualne kolorowanki i nauka rysowania wspólne czytanie bajek
To było fajne! Dziękujemy!
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.