Jak przygotować mleko modyfikowane?

2 min
Kobieta przygotowuje mleko modyfikowane dla dziecka

Najważniejsze jest przygotowywanie mleka modyfikowanego zgodnie z instrukcją na opakowaniu – każdy punkt jest ważny. Przeczytaj, jak robić to krok po kroku.

Kobieta przygotowuje mleko modyfikowane dla dziecka
Kobieta przygotowuje mleko modyfikowane dla dziecka

Kobieta karmi piersia noworodka

Karmienie mlekiem - ile mleka potrzebują dzieci w różnym wieku?

Przejdź do artykułu

Jak przygotować mleko modyfikowane krok po kroku

Sposób przygotowywania mleka jest bardzo podobny dla wszystkich mlek modyfikowanych bez względu na producenta.

  • Zacznij od umycia rąk.
  • Następnie wyparz miareczkę dołączoną do opakowania oraz wysterylizuj (przez gotowanie bądź za pomocą sterylizatora) wszystkie akcesoria potrzebne do przygotowania mleka.
  • Zagotuj wodę pitną przez 5 minut i pozostaw do wystygnięcia do temperatury ok. 40 stopni Celsjusza – nie używaj wody wcześniej gotowanej.
  • Sprawdź tabelę żywienia na opakowaniu i wlej dokładnie odmierzoną ilość wody do butelki. Pamiętaj, aby nie dodawać proszku do wrzącej wody i nie gotować mleka.
  • Następnie przy użyciu dołączonej do opakowania miareczki odmierz dokładną ilość proszku (napełnione miareczki powinny być płaskie oraz nieubite) – pamiętaj, że dodanie zbyt dużej lub zbyt małej ilości proszku może zaszkodzić dziecku, dlatego postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
  • Po wlaniu wody i wsypaniu proszku, zamknij butelkę i potrząsaj do całkowitego rozpuszczenia mleka, następnie załóż smoczek na butelkę. Aby sprawdzić temperaturę płynu, wylej kropelkę mleka na wewnętrzną stronę przegubu dłoni. Po skończonym karmieniu wylej resztę mleka – pamiętaj, że nigdy nie wolno przechowywać resztek mleka. Wszystkie akcesoria dokładnie umyj.

TAGI: karmienie piersią, karmienie noworodka, karmienie niemowlaka, , karmienie butelką, najlepsze mleko modyfikowane, mleko dla niemowląt, mleko modyfikowane dla noworodka, mleka modyfikowane

Oceń ten artykuł:

Zdobyć zaufanie Mam to prawdziwe wyzwanie.

Bebiko 2_350g.png

Dlatego jesteśmy tak bardzo dumni, że najwięcej ufa właśnie nam. Poznaj opinie Mam, które zaufały Bebiko 2

Poznaj opinie Mam
Delikatny-Brzuszek.png

Delikatny brzuszek

Czy wiesz, że układ trawienny Twojego dziecka rozwija się jeszcze po narodzinach? Sprawdź, jak dbać o brzuszek Maluszka.

Dowiedz się więcej

Poznaj Bebiko 2 NUTRIflor

Poznaj-Bebiko-2-NUTRIflor.png

Bebiko 2 z udoskonaloną formułą NUTRIflor Expert to kompletna kompozycja składników odżywczych*, która została dodatkowo wzbogacona o kwas tłuszczowy DHA**, aby jeszcze lepiej wspierać prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

*Zgodnie z wymaganiami prawa

**Kwas DHA wspiera prawidłowy rozwój wzroku oraz mózgu, gdy wraz z urozmaiconą dietą dzecko spożywa 100mg DHA dziennie

Dowiedz się więcej