Jak zadbać o zdrowie brzuszka_.png

Jak zadbać o zdrowie brzuszka?

Brzuszek Twojego dziecka jest tak ważny. Gdy układ pokarmowy maluszka sprawnie funkcjonuje, Twoje dziecko dobrze się czuje i harmonijnie rozwija. Zdrowie brzuszka to zdrowie całego organizmu, a także chęć do zabawy i spokojny sen dziecka.

Rola brzuszka a rozwój dziecka

homelgreposorder_groupnutricia-backendsrcbebiko.original_QOe1djm.jpg

Brzuszek odgrywa również znaczącą rolę w rozwoju Twojego dziecka. To właśnie tam zachodzi proces trawienia, a także wchłaniania składników odżywczych, które wspierają prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

Dowiedz się, jak dbać o brzuszek swojego maluszka.

Na zakończenie sprawdź swoją wiedzę w quizie!

Poznaj sposoby na zdrowy brzuszek

Karmienie piersią

Karm swojego malucha piersią

Karm-malucha-piersia.png

Podawaj dziecku pierś ilekroć się tego domaga. Maluszek chce być często przy piersi, bo w ten sposób zaspokaja nie tylko głód, ale również potrzebę bezpieczeństwa. Karmiąc piersią przekazujesz maleństwu także przeciwciała, wspierające jego odporność. Pamiętaj jednak, że nie każdy płacz świadczy o tym, że Twoje dziecko jest głodne.

Towarzystwa naukowe oraz międzynarodowe grupy ekspertów zgodnie zalecają, aby dążyć do wyłącznego karmienia pokarmem kobiecym przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka, a następnie kontynuując karmienie piersią rozszerzać jego dietę wprowadzając pokarmy stałe.

Karmienie na żądanie

Karm na żądanie

Karm-na-żądanie.png

Już kilkumiesięczne niemowlę uczy się nawyków żywieniowych, które mogą wpłynąć na zdrowie i jakość życia w dorosłości. Dlatego dbaj o budowanie prawidłowego jadłospisu Twojego dziecka od samego początku.

Pokarm

Wybieraj pokarm odpowiedni do wieku

Wybieraj-pokarm-adekwatny-do-wieku.png

Jeżeli nie możesz karmić piersią, niemowlę powinno otrzymywać mleko modyfikowane. Wybierając mleko modyfikowane wybieraj to dedykowane dla danego wieku dziecka, gdyż skład mleka jest dostosowany do potrzeb rosnącego maluszka.

Skład

Zwracaj uwagę na skład

Zwracaj-uwage-na-sklad.png

Wybierając pokarm dla Twojego dziecka, uważnie czytaj etykiety. Upewnij się, czy dany produkt jest odpowiedni dla Twojego malucha, czy jest przeznaczony dla niemowląt i czy nie zawiera niepożądanego dodatku cukru.

Schemat

Korzystaj ze schematu żywienia niemowląt

Schemat-zywienia.png

Korzystaj ze schematu żywienia niemowląt, który podpowie Ci, w jaki sposób żywić Twoje dziecko. Pamiętaj jednak, że zawiera on jedynie orientacyjną liczbę posiłków i wielkość porcji. Ważną zasadą żywienia dziecka jest, że rodzic decyduje co dziecko zje, kiedy i jak jedzenie będzie podane, natomiast dziecko decyduje czy posiłek zje i ile zje.

Prawidłowe nawyki

Prawidłowe nawyki od samego początku!

Dobre-nawyki.png

Już kilkumiesięczne niemowlę uczy się nawyków żywieniowych, które mogą wpłynąć na zdrowie i jakość życia w dorosłości. Dlatego dbaj o budowanie prawidłowego jadłospisu Twojego dziecka od samego początku.

Witaminy i składniki odżywcze istotne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka

Witaminy i składniki odżywcze istotne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka

Błonnik-GOS-FOS.png

Galaktooligosacharydy (GOS) i Fruktooligosacharydy (FOS) w proporcji 9:1 to unikalna kompozycja błonnika. Są to składniki pożywienia nieulegające trawieniu. Ich rolą jest odżywienie korzystnej mikrobioty zasiedlającej układ pokarmowy.

Pytanie 1 z 9

Zapoznaj się z niezbędnikiem przyszłej mamy

Chcesz wiedzieć jak krok po kroku wprowadzać maluszka w świat nowych smaków? Zarejestruj się i...

Poradniki - tools.png

Poradniki

Poznaj zagadnienia dotyczące zdrowia dziecka

Dowiedz się więcej
Kalendarz rozwoju - tools.png

Kalendarz rozwoju

Chcesz wiedzieć czy maluszek rozwija się prawidłowo?

Dowiedz się więcej
Image-Kalendarz-ciazy.png

Kalendarz ciąży

Chcesz wiedzieć czy ciąża przebiega prawidłowo?

Dowiedz się więcej
Encyklopedia-Zdrowego-Brzuszka.png

Encyklopedia Zdrowego Brzuszka

Unikalny leksykon, dzięki któremu żadne hasło związane z brzuszkiem nie będzie już stanowiło dla Ciebie tajemnicy.

Poznaj Encyklopedię

Poznaj Bebiko 2 NUTRIflor Expert

#22016 Procesy_zachodzace_w_brzuszku_10.png

Bebiko 2 z udoskonaloną formułą NUTRIflor Expert to kompletna kompozycja składników odżywczych*, która została dodatkowo wzbogacona o kwas tłuszczowy DHA**, aby jeszcze lepiej wspierać prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

*Zgodnie z wymaganiami prawa

**Kwas DHA wspiera prawidłowy rozwój wzroku oraz mózgu, gdy wraz z urozmaiconą dietą dziecko spożywa 100mg DHA dziennie

Dowiedz się więcej

Bebiko 2 NUTRIflor Expert

Bebiko 2 NUTRIflor Expert.png

Dba o szczęście małych brzuszków, gdyż zawiera kompletną kompozycję składników odżywczych* wspierających prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

Wierzymy, że dzieciństwem należy się cieszyć, a szczęście maluszka zaczyna się od brzuszka! Właściwie odżywiony brzuszek jest podstawą dobrego samopoczucia i intensywnego rozwoju dziecka. Bebiko 2 NUTRIflor Expert dzięki dobrze tolerowanej***, kompletnej kompozycji składników odżywczych* dba o odpowiednie odżywianie brzuszka, wspierając zdrowy rozwój Twojego maluszka.

* Zgodnie z wymaganiami prawa.
** Korzystne działanie występuje, gdy wraz z urozmaiconą dietą dziecko spożywa 100 mg DHA dziennie.
***Na podstawie opinii 93% mam z grupy 426, które testowały Bebiko 2 NUTRIflor Expert na platformie trnd.pl w dniach 16.07.-29.07.2021

Dowiedz się więcej
bebiko_2.png_03.png

Do 3. roku życia maluszek ma wyjątkowe potrzeby żywieniowe, dlatego należy wybierać odpowiednią żywność. Po pierwszych urodzinach zmień mleko Bebiko 2 na Bebiko Junior 3.

Chcesz porozmawiać o rozwoju i żywieniu Twojego dziecka?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Chcesz porozmawiać
o rozwoju i żywieniu
Twojego dziecka?