Jak odnaleźć się w krainie mleka modyfikowanego?

3 min
Mleko w proszku i butelka z mlekiem lezy na stole

Mleka modyfikowane tworzone są z myślą o wspieraniu rozwoju najmłodszych. To produkty zastępujące zwykłe mleko krowie, które nie jest odpowiednie dla jeszcze niedojrzałego układu pokarmowego Twojego Maluszka. Szeroka gama mlek do żywienia niemowląt pozwala dobrać najodpowiedniejszy produkt.

Mleko w proszku i butelka z mlekiem lezy na stole
Mleko w proszku i butelka z mlekiem lezy na stole

Mleko krowie, spożywane przez dorosłych ma nieodpowiedni dla niemowlaka skład. Zawiera za dużo białka i sodu, które mogą obciążać nerki, a za mało witamin i żelaza, niezbędnych do wspierania rozwoju Twojego Maluszka. Dlatego z myślą o najmłodszych stworzono mleka modyfikowane, które różnią się między sobą. Przeczytaj jak wprowadzać je do diety Twojej Pociechy i co mówi nasz Doradca BebiKlubu.

Natalia

mama szalonej Zuzi

Jak wiadomo najlepszym mlekiem dla dziecka jest mleko mamy. Chciałam karmić córkę piersią jak najdłużej, niestety nie miałam takiej możliwości, ponieważ moje mleko po 2 miesiącach zaczęło zanikać. Szczerze, nie zastanawiałam się nad wyborem mleka. Od samego początku wiedziałam, że to będzie Bebiko. Czytałam wiele opinii i właśnie to mleczko miało najlepsze. Oczywiście sama sprawdziłam skład, który mi pasował. Co najważniejsze, to mleko modyfikowane najlepiej pasowało i smakowało mojej córeczce. Nie było problemów ze zmianą mleka, od razu zaakceptowała nowy posiłek.

"Zaleca się, aby karmienie piersią było pierwszym wyborem w żywieniu niemowląt. Niestety czasem, z różnych przyczyn, taki sposób żywienia malucha musimy odstawić. Wtedy sięgamy po mleko modyfikowane przeznaczone do żywienia najmłodszych. Skład mleka modyfikowanego jest bardzo ważnym aspektem wpływającym na wybór produktu. Przede wszystkim powinien odpowiadać potrzebom żywieniowym naszej Pociechy oraz być dostosowany do możliwości jego brzuszka. Dlatego należy sięgać po mleko modyfikowane odpowiednie dla wieku naszego dziecka. Dla najmłodszych przeznaczone jest mleko początkowe o symbolu 1, dzieciom powyżej 6 miesiąca życia podaje się mleko następne o symbolu 2, a rocznym Maluchom mleko Junior – 3." - doradca żywieniowy BebiKlub.pl

Kalina

mama rocznych bliźniaków Tomka i Krzysia

Niestety dla mnie ważna była cena. Jestem mamą bliźniąt i zużywam 2 kg mleka tygodniowo. Dodatkowym atutem jest smak mleka. Dzieciaki jak widać je uwielbiają. Ja z ciekawości również spróbowałam i porównałam do innych mlek. Smakuje podobnie jak NAN. Łatwo je przygotować, nawet w letniej wodzie (już odstałej).

"Karmienie piersią nie wiąże się z dodatkowym kosztem, w przeciwieństwie do zakupu mleka modyfikowanego. Dla wielu rodziców cena jest ważnym kryterium podczas wyboru produktu. W Twoim przypadku miesięczny koszt żywienia dzieci może mieć szczególne znaczenie, ponieważ karmisz bliźnięta. Dlatego przed wprowadzeniem mleka modyfikowanego warto pomyśleć o finansowych konsekwencjach tej decyzji, rozważyć „za” i „przeciw” i wtedy wybrać mleko modyfikowane. Pomocna przy podjęciu decyzji będzie konsultacja z lekarzem, który doradzi jak pogodzić troskę o zdrowie Maluszka z aspektami finansowymi. Pamiętaj, cena nie musi iść w parze z jakością mleka. Wybierając tańszy produkt nie podejmujesz złej decyzji. Bardzo ważny jest natomiast dobór mleka modyfikowanego do wieku Twoich dzieci i odpowiednie przygotowywanie, przechowywanie i podawanie mieszanki, zgodnie z zaleceniami." - doradca żywieniowy BebiKlub.pl

Ankieta o wyborze mleka modyfikowanego

Co było dla Ciebie ważne przy wyborze mleka modyfikowanego?

Anna

mama Jakuba

Przede wszystkim wybierałam mleko, które będzie smakować mojemu maluszkowi. Zależało mi również na tym, żeby nie pojawiło się żadne uczulenie czy bóle brzuszka. Mleko wprowadzaliśmy stopniowo, zastępując nim kolejne porcje mleka naturalnego.

"Stopniowe wprowadzanie mleka modyfikowanego do diety dziecka podczas jednoczesnego karmienia piersią nazywa się karmieniem mieszanym. Decyzję o takim sposobie żywienia powinniśmy podejmować mając na uwadze potrzeby dziecka oraz wskazania zdrowotne. Niekiedy karmienie mieszane wprowadza się, gdy mama wraca do pracy lub nie może chwilowo karmić wyłącznie piersią bądź w przypadku wyraźnych wskazań do takiego sposobu żywienia. Bez względu na przyczynę wprowadzania mleka modyfikowanego do diety dziecka, pamiętaj, aby taką zmianę konsultować z lekarzem. Specjalista pomoże w wyborze najodpowiedniejszego mleka modyfikowanego np. w przypadku występowania u dziecka alergii, niedoborów masy ciała czy innych dolegliwości. Pamiętaj, że karmienie mlekiem modyfikowanym w butelce powinno naśladować karmienie piersią, podczas którego ważny jest kontakt skóry mamy ze skórą dziecka." - doradca żywieniowy BebiKlub.pl

Oceń ten artykuł:

Bebiko-2-Nutriflor-Microbanner.png

Zdobyć zaufanie Mam to prawdziwe wyzwanie.

Dlatego jesteśmy tak bardzo dumni, że najwięcej Mam ufa właśnie nam. Poznaj opinie Mam, które zaufały Bebiko 2 i przekonaj się sama.

Poznaj opinie Mam