Jak nauczyć dziecko samodzielnego picia z butelki?

Uzbrój się w cierpliwość i wspieraj maluszka w nauce. Kiedy już opanuje sztukę samodzielnego picia z butelki, posiłki będą mu sprawiać wielką radość i przyjemność.

Dbaj o to, by dziecko się nie zniechęcało. Kładź rączki maluszka na butelce – będzie powoli przyzwyczajać się do prawidłowej pozycji przy karmieniu. Dobierz specjalną butelkę, dopasowaną kształtem do małych rączek.

Między 4. a 6. miesiącem życia dziecko już zwykle samo próbuje obejmować butelkę rączkami. Twoja pomoc będzie w tym czasie niezbędna – pomagaj maluszkowi trzymać butelkę w prawidłowy sposób. Z czasem zrozumie, że mleko wypływa z niej po odpowiednim przechyleniu.

Około 7.- 8. miesiąca Twoje dziecko może już samo chcieć trzymać butelkę. Pozwól mu na to, ale bądź przy dziecku do końca posiłku. Nigdy nie pozostawiaj maluszka samego ze względu na możliwość zakrztuszenia, nawet gdy samodzielne jedzenie nie sprawia mu już najmniejszych trudności. 7.- 8. miesiąc życia dziecka to także właściwy czas na opanowanie kolejnej umiejętności i rozpoczęcie nauki picia z kubeczka.

Pamiętaj o kilku zasadach, które ułatwią naukę samodzielnego jedzenia z butelki. Aby maluszek nie uzależnił się od butelki i nie traktował jej jako smoczka, odbieraj ją dziecku tuż po skończonym posiłku. Nie podawaj butelki za każdym razem, kiedy dziecko jest marudne. Może przy tym nabrać złych nawyków i traktować ją jak „uspokajacz” lub zabawkę. Gdy dziecko jest starsze, koniecznie wymień butelkę na kubek! Naukę picia z kubeczka możesz zacząć już ok. 7.-8. miesiąca życia dziecka.

To było fajne! Dziękujemy!
Bebiko 2 Nutriflor+

Poznaj Bebiko 2 Nutriflor+

Bebiko 2 NutriFlor+ z opatentowaną kompozycją błonnika GOS/FOS dba o odpowiednie odżywianie brzuszka, wspierając prawidłowy rozwój Twojego maluszka.

Dowiedz się więcej
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.