Jak nauczyć dziecko samodzielnego picia z butelki?

2 min
Dziecko probuje samodzielnie pic z butelki

Uzbrój się w cierpliwość i wspieraj maluszka w nauce. Kiedy już opanuje sztukę samodzielnego picia z butelki, posiłki będą mu sprawiać wielką radość i przyjemność.

  Dziecko probuje samodzielnie pic z butelki
  Dziecko probuje samodzielnie pic z butelki

  Kobieta trzyma na reku dziecko karmiac je mlekiem z butelki

  Karmienie butelką – nie lada wyzwanie

  Przejdź do artykułu

  Dbaj o to, by dziecko się nie zniechęcało. Kładź rączki maluszka na butelce – będzie powoli przyzwyczajać się do prawidłowej pozycji przy karmieniu. Dobierz specjalną butelkę, dopasowaną kształtem do małych rączek.

  Między 4. a 6. miesiącem życia dziecko już zwykle samo próbuje obejmować butelkę rączkami. Twoja pomoc będzie w tym czasie niezbędna – pomagaj maluszkowi trzymać butelkę w prawidłowy sposób. Z czasem zrozumie, że mleko wypływa z niej po odpowiednim przechyleniu.

  Około 7.- 8. miesiąca Twoje dziecko może już samo chcieć trzymać butelkę. Pozwól mu na to, ale bądź przy dziecku do końca posiłku. Nigdy nie pozostawiaj maluszka samego ze względu na możliwość zakrztuszenia, nawet gdy samodzielne jedzenie nie sprawia mu już najmniejszych trudności. 7.- 8. miesiąc życia dziecka to także właściwy czas na opanowanie kolejnej umiejętności i rozpoczęcie nauki picia z kubeczka.

  Pamiętaj o kilku zasadach, które ułatwią naukę samodzielnego jedzenia z butelki. Aby maluszek nie uzależnił się od butelki i nie traktował jej jako smoczka, odbieraj ją dziecku tuż po skończonym posiłku. Nie podawaj butelki za każdym razem, kiedy dziecko jest marudne. Może przy tym nabrać złych nawyków i traktować ją jak „uspokajacz” lub zabawkę. Gdy dziecko jest starsze, koniecznie wymień butelkę na kubek! Naukę picia z kubeczka możesz zacząć już ok. 7.-8. miesiąca życia dziecka.

  Oceń ten artykuł:

  Poznaj Bebiko 2 NUTRIflor

  Poznaj-Bebiko-2-NUTRIflor.png

  Bebiko 2 z udoskonaloną formułą NUTRIflor Expert to kompletna kompozycja składników odżywczych*, która została dodatkowo wzbogacona o kwas tłuszczowy DHA**, aby jeszcze lepiej wspierać prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

  *Zgodnie z wymaganiami prawa

  **Kwas DHA wspiera prawidłowy rozwój wzroku oraz mózgu, gdy wraz z urozmaiconą dietą dzecko spożywa 100mg DHA dziennie

  Dowiedz się więcej
  Delikatny-Brzuszek.png

  Delikatny brzuszek

  Czy wiesz, że układ trawienny Twojego dziecka rozwija się jeszcze po narodzinach? Sprawdź, jak dbać o brzuszek Maluszka.

  Dowiedz się więcej