Delikatny brzuszek

Czy wiesz, że układ trawienny Twojego dziecka rozwija się jeszcze po narodzinach? Dowiedz się, jak dbać o delikatny brzuszek maluszka i poznaj Bebiko PRO+ 2 i Bebiko PRO+ 3 - produkty stworzone z myślą o delikatnych i wciąż dojrzewających brzuszkach.

 • Czy wiesz, że?

  W momencie narodzin układ trawienny noworodka donoszonego jest zdolny do podjęcia swojej podstawowej funkcji, krytycznej dla przeżycia i rozwoju całego organizmu. Pomimo tego, że w okresie niemowlęcym, działanie przewodu pokarmowego jest jeszcze niedoskonałe i niedojrzałe w wielu aspektach.
 • Czy wiesz, że?

  W niemowlęctwie, w żołądku występuje enzym trawienny - podpuszczka (rennina), która wspomaga trawienie białek kazeinowych, występujących w mleku. Enzym ten zanika około 3. roku życia.
 • Czy wiesz, że?

  Kwas solny znajdujący się w żołądku człowieka umożliwia trawienie białek aktywując enzymy trawienne. Najmniejsze wydzielanie kwasu solnego obserwuje się u niemowląt między 2. a 3. miesiącem życia.
 • Czy wiesz, że?

  Dojrzały typ ssania charakteryzuje się około 30 ruchami warg przy ich podrażnieniu, przy czym każdy z nich trwa ok. 2s. Mniej więcej na 4 ruchy ssące warg przypada 1 ruch połykowy obejmujący język, mięśnie gardła, a także ruch perystaltyczny przełyku.
 • Czy wiesz, że?

  U noworodka wprowadzenie łyżeczki do jamy ustnej wywołuje odruch “usuwam ciało obce” czyli zaciska wargi i wypycha pokarm językiem. Dopiero 5-6 miesięczne niemowlę pozwala się karmić łyżeczką, co umożliwia podawanie pokarmów o konsystencji papki.
 • Czy wiesz, że?

  Enzymy trzustkowe to substancje, które znajdują się w soku trzustkowym. Trafiają one do dwunastnicy, gdzie odpowiadają za trawienie i rozkład substancji odżywczych: węglowodanów, białek i tłuszczów. Pełną aktywność enzymów trzustkowych dziecko osiąga około roku.
 • Czy wiesz, że?

  Po urodzeniu aktywność większości enzymów jest niska, co może mieć wpływ na niedostateczną efektywność trawienia. Pełną aktywność wszystkich enzymów trawiennych obserwuje się dopiero w drugim roku życia.
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.