Karmienie mlekiem - ile potrzebują dzieci w różnym wieku?

Mleko jest źródłem kluczowych składników odżywczych – w tym wapnia, który odpowiada za rozwój mocnych kości i zdrowych ząbków. Sprawdź, ile mleka potrzebują dzieci w różnym wieku?

Bebiko 2 MT

Ze względu na swoje właściwości, mleko powinno królować w jadłospisie dziecka nawet, gdy rozpoczniesz urozmaicanie jego diety. Do 6. miesiąca życia zaleca się wyłącznie karmienie piersią, po tym czasie dietę dziecka można stopniowo rozszerzać o nowe produkty. Gdy karmisz naturalnie, podajesz dziecku pierś na żądanie, średnio maluszek je co 2-3 godziny. Jeśli Twoje dziecko z różnych względów karmione jest mlekiem modyfikowanym dopasowanym do jego wieku, dietę maluszka zaczniesz rozszerzać wcześniej, bo już w 5. miesiącu życia. Eksperci radzą, aby przed 1. rokiem życia dziecko otrzymywało 3-4 porcje produktów mlecznych.

Karmienie po 1. roku życia

Natomiast po 1. roku życia, aby zapewnić odpowiednią podaż wapnia i witaminy D, należy podawać dziecku 3 porcje produktów mlecznych, w tym 2 kubki mleka (ok. 400 ml).Powyżej 1. roku życia dziecko powinno dostawać mleko typu Junior, którego skład jest odpowiedni dla jego wieku. Poza mlekiem, posiłkiem mlecznym jest kaszka na mleku czy deser mleczno-owocowy. Takie proporcje produktów mlecznych do reszty posiłków powinny być zachowane w diecie Twojego maluszka do ukończenia przez niego 3. roku życia.

Aby Twój maluszek rósł zdrowo i radośnie, ważny jest nie tylko odpowiedni wybór mleka. Istotne również są wielkość i częstotliwość posiłków. Dbaj o to, by nie przekarmiać maluszka – prawidłowe zwyczaje żywieniowe kształtujesz już od pierwszych miesięcy jego życia. Korzystaj z zaleceń żywieniowych ekspertów, zawartych w tzw. schemacie żywienia. Dzięki nim będziesz mogła łatwiej kontrolować prawidłowe żywienie dziecka.

To było fajne! Dziękujemy!

Zdobyć zaufanie Mam
to prawdziwe wyzwanie.

Dlatego jesteśmy tak bardzo dumni, że najwięcej ufa właśnie nam. Poznaj opinie Mam, które zaufały Bebiko 2
i przekonaj się sama.

Dowiedz się więcej
Bebiko 2 Nutriflor+

Poznaj Bebiko 2 Nutriflor+

Bebiko 2 NutriFlor+ z opatentowaną kompozycją błonnika GOS/FOS dba o odpowiednie odżywianie brzuszka, wspierając prawidłowy rozwój Twojego maluszka.

Dowiedz się więcej
Wyślij artykuł
Dziękujemy! Wiadomość została wysłana
Przydatne porady bezpośrednio na e-mail

Na Twój adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zamówienie przydatnych porad od BebiKlubu. Kliknij w ten link, aby potwierdzić ich zamówienie.

Logowanie
Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.